WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Özel çocuklar yeteneklerini sergiledi

Özel çocuklar yeteneklerini sergiledi
Bu haber 10 Mayıs 2019 - 17:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi ileri toplum anlayışının bir parçası olduğunu belirtti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumlarıyla devam ederek, özel eğitim gören çocukların gösterileri beğeniyle izlendi.

“HAYATA ONLARIN PENCERESİNDEN BAKILMALI”

Törende günün anlam ve önem konuşmasını yapan Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, bu etkinliklerle amacın bireylerin hayatın içinde görünür olmaları olduğuna değinerek, “Birleşmiş Milletler üyesi olan ülkelerde her yıl 10–16 Mayıs günleri “Engelliler Haftası” olarak çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir. Bu etkinliklerle amaç engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok görünür olmalarına fırsatlar sunmaktır. Diğer yandan, bu yoğun farkındalık günlerinde hayata onların penceresinden bakılması sağlanmakla, engellilerin sorunlarına da daha fazla çözüm önerileri üretilebilmektedir” dedi.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler