WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Papağanını getirene parasını verecek

Papağanını getirene parasını verecek
Bu haber 08 Ocak 2019 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik’te yaşayan restoran sahibi Yaşar Alaz, hırsızlar tarafından çalınan papağanı Çapkın’ın geri getirilmesini istedi. Alaz, “Papağanı kaça satacaksanız her ne ise getirin veririm. Veterinerin söylediğine göre bulunmazsa ölecek ” dedi.

Marmaraereğlisi bağlı Yeniçiftlik Mahallesinde işlettiği restoranda kimliği belirsiz kişiler tarafından Çapkın isimli papağan, duvarda asılı olan antikalar ve bir miktar para çalındı.

Alaz, sabah personellerinin işyerine gelip gördüklerinde hırsızlar televizyonu söktüklerini, kasadan bir miktar para aldıklarını ama en önemlisi de bizim papağanı çalmışlar diyerek “7 yaşında çapkın isimli papağanımız vardı. O gitti. En çok ona üzüldük. Şu ana kadar halen bir sonuç alamadık. Sabah personel işyerine geldiğinde kapının açık olduğunu anahtarın kırıldığını, içeri girildiğini fark ediyor. Bana haber ediyor. Bende jandarmayı aradım. Jandarma gelip parmak izi aldı. En çokta hayvana üzülüyoruz. Papağanın bulunmasını istiyoruz. Eğer papağanı satacaksa her ne ise değeri parasını veririm.  Bulunmazsa eğer veterinerin dediğine göre ölecek” diyerek konuştu.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

Jandarma Komutanlığı ekipleri, restoranda parmak izlerinin alınmasının ardından deliller topladı. Çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinde bu kişilere ulaşılacağı bildirildi. Jandarma ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler