WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Projeler bizim için çok değerli”

“Projeler bizim için çok değerli”
Bu haber 14 Aralık 2019 - 15:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trakya Kalkınma Ajansı ve Trakya Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen 3.Trakya Proje Pazarı Arge ve Teknoloji Projeleri Yarışması Kırklareli’de gerçekleştirildi.

Kırklareli Üniversitesi Eski Rektörlük Konferans Salonu’nda yapılan ve yoğun katılımla gerçekleşen 3.Trakya Proje Pazarı etkinliğine Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Aydın Karakoç, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nden Dr. Ergül Söylemezoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden Dr. Evren İşen, kamu kurumlarının temsilcileri, öğrenciler, davetliler ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunulmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

“DEĞERLİ FİKİRLERİ KURUM VE KİŞİLERLE BULUŞTURALIM İSTEDİK”

Programda bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunları söyledi:’’ Geçen yıl ikincisini Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz Proje Pazarı etkinliğinin üçüncüsünü bugün Kırklareli’nde gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Proje Pazarı etkinliği aslında kendisi bir proje.  Trakya’nın ve Marmara’nın çeşitli yerlerinde Trakya Üniversiteler Birliği’ne bağlı üniversitelerden birbirinden değerli hocalarımız birbirinden farklı projelerini, tez çalışmalarını, fikirlerini gelip bize sunsunlar, beraber oturalım, tartışalım ve kendi çalışmalarını Trakya’ya, Türkiye’ye açalım. Bu projeleri kendi illerindeki sanayici ile buluşturalım veya yaşadığı şehrin sorunlarına çözüm noktasında katkı sağlasın diye bir nevi platform oluşturalım dedik. Bu platform sayesinde ulaşılamayana ulaşalım, görülmeyeni gösterelim, kenarda köşede kalmış değerli fikirler varsa onları diğer kurum ve kişilerle buluşturalım istedik. Böylece ortak aklı bir araya getirelim diye bu projeleri yapıyoruz. Tabi bu işin bir de mutfak kısmı var. Mutfak kısmı yaklaşık 6 aylık bir süreci kapsıyor.  Bu süreçte sisteme 55 adet proje başvurusu yapıldı. Bu projeler oluşturulan heyet tarafından detaylı şekilde incelendi, araştırıldı ve bu projelerin arasından ilk 10’a girecek projeler belirlendi. Bugün burada da jüri değerlendirilmesi sonucu ilk 5’e girecek projeler belli olacak. Tüm projeler bizim için çok değerli. İnşallah diğer projeleri de önümüzdeki yıllarda görmeye ve kabul etmeye çalışacağız. Biz sizlerin değerli fikir ve akademik çalışmaları hayata geçirilsin istiyoruz. Çalışmalarınız sosyal hayatla bütünleşsin. Ekonomiye kazandırılsın ve ticarileşsin. Mümkünse hem hocalarımız istifade etsin hem Trakya istifade etsin, nihayetinde Türkiye kazansın istiyoruz. Gelişmiş 10 ülke arasına girmek için üniversite ile sanayiciyi, şehri ve diğer kurumları bir araya getirmeliyiz. Fikirleri buluşturma ve hayata geçirme noktasında bu platformu kurduk.  Proje pazarının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Yarışma İlk 10’a giren finalistlerle protokol üyelerinin toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER