WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ Namık Kemal Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarına Gençlik Merkezi ney dinletisi düzenledi.

Hastanede tedavisi süren psikiyatri hastalarını musiki ile rehabilite olma amacıyla 15 gencin katılımıyla ebru sanatı çalışması yapılarak, ney dinletisi yapıldı.

Tekirdağ Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ümit Kühram, “Gönüllülerimizle birlikte burada yatan hastalarımıza ney dinletisi ve ebru çalışması yaptıracağız. Aslında bu çalışmaların ana temasında ecdadımızın geçmişte yapmış olduğu musiki ile dinlenme ve musiki ile rehabilite olma amacıyla gençlerimiz ile birlikte bu çalışmayı yapıyoruz. Bakanlığımızın 2019 yılında gönüllülük ilan etmesiyle birlikte gönüllülük çalışmalarına daha da hız vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda bugün 15 gencimizle psikiyatri bölümünde yatan hastalarımıza bu çalışmayı yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Habertrak/Özlem İnan

Psikiyatr hastalarına şifa oluyorlar

Tekirdağ Namık Kemal Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarına Gençlik Merkezi ney dinletisi düzenledi. Hastanede tedavisi süren psikiyatri hastalarını musiki ile rehabilite olma amacıyla 15 gencin katılımıyla ebru sanatı çalışması yapılarak, ney dinletisi yapıldı. Tekirdağ Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ümit Kühram, “Gönüllülerimizle birlikte burada yatan hastalarımıza ney dinletisi ve ebru çalışması yaptıracağız. Aslında bu çalışmaların […]

12 Aralık 2019 'da eklendi ve kez izlendi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ