WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız”

“Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız”
Bu haber 25 Haziran 2020 - 13:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları ve Süleymanpaşa İlçe Kadın Kolları üyesi kadınlar, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklaması ile sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına, toplumsal duyarlılığı artırması gerekliğine dikkat çektiler.

AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanlığı Sosyal İşlerden Sorumlu Başkanı Sema Yazar yaptığı açıklamada, sokak hayvanları için Tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklamasında bulunduklarını belirterek; “ Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.” dedi.

Yazar, yaz aylarında sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının arttığına dikkat çekerek; “Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!” diyerek bizleri uyarmıştır.

Sahibi Allah olan sokak hayvanları için,belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına bizde AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Tekirdağ ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!” diyerek sözlerini tamamladı. Basın açıklamasına AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşkdere, AK Parti Tekirdağ il ve Süleymanpaşa ilçe kadın kolları üyeleri katıldı. Basın açıklaması sonrası sokak hayvanları için mama bırakıldı. Ayrıca Süleymanpaşa Sokak Hayvanları Barınağı da ziyaret edildi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV