WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

ŞANLI ZAFERİN GÜNÜ

Bu biyografi 30 Ağustos 2019 - 16:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ŞANLI ZAFERİN GÜNÜ

 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki şanlı Türk ordusunun 30 Ağustos’ta zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi, en şanlı destan olarak tarihe geçti.

“TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ EŞSİZ BİR ZAFER”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan eşsiz zaferin 97. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşadığını kaydeden Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı büyük zaferin 97. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.” İfadelerini kaydetti.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİN UNUTULMAZ SEMBOLÜDÜR”

“Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.” Şeklinde konuşan Yıldırım, “30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.” Değerlendirmesinde bulundu.

“EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ OLACAKTIR”

Büyük Taarruz Ruhu’nun karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu zafer; bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir. Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır. Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Habertrak/Özlem İnan

DİĞER BİYOGRAFİLER