WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Bu haber 22 Mayıs 2019 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi Edirne’de 265 öğrencinin sinemaya gitmesiyle başladı. Proje kapsamında Edirne’de 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak; öğrencilerin ulaşımlarını ise Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde düzenlenen ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi 265 öğrencinin sinema ile buluşmasıyla başladı. Edirne Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü; Atatürk Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Kadripaşa İlkokulu’nda eğitim gören 265 öğrenciyi sabah okuldan olarak; sinema salonuna götürdü. Çocukların sanatla kültürle buluşturulmasının hedeflendiği proje kapsamında öğrenciler, akranları ile birlikte sinema seyretmenin keyfini yaşadı.

‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi kapsamında 21- 31 Mayıs tarihleri arasında Edirne merkezde faaliyet gösteren 39 okulda eğitim gören toplam 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 10 gün boyunca öğrencileri okullarından alarak, sinema salonuna götürecek; gösterim sonunda tekrar okullarına ulaştıracak. Çocukların sanatla kültürle buluşturulmasının hedeflendiği proje kapsamında öğrenciler ‘Keşif Çanakkale’ ve ‘Rafadan Tayfa’ filmlerini izleyecek.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler