WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Siyasi Görüşe Göre Yapılan Ayrımcılığın En Somut Göstergesi”

“Siyasi Görüşe Göre Yapılan Ayrımcılığın En Somut Göstergesi”
Bu haber 29 Haziran 2020 - 14:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklama ile Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir yetkilinin  davet edilmeyişini eleştirdi.

Başkan Albayrak açıklamasında; Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin davet edilmemesini düşündürücü buluyor ve üzüntüyle karşılıyoruz. Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı Projesi kapsamında gerçekleştirilen tören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısıyla; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Sayın Çiğdem Koncagül, AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, ilçe belediye başkanları ve AKP teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Çevreye duyarlı bir hizmet anlayışı benimseyen ve beş temel vizyonu arasında “sanayi” vizyonu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin açılış törenine davet edilmemesi, farklı siyasi partilerden seçilmiş belediye başkanları tarafından yönetilen belediyeleri dışlayan bir anlayışın ürünüdür. İktidar partisine mensup ilçe belediye başkanlarının törene davet edilmiş olması, siyasi görüşe göre yapılan ayrımcılığın en somut göstergesidir. “dedi.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINI ELEŞTİRDİ

Başkan Albayrak;  Projeyle ilgili ilanlarda “Ergene Havzası’ndaki yerel yönetimler maalesef senelerce buranın korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi” ifadelerine yer verilerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plansız sanayileşmeden kaynaklanan çevre kirliliğindeki sorumluluğu bölge belediyelerine yüklenmiştir. Unutulmamalıdır ki, sanayi tesislerine ruhsat verme ve denetleme yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aittir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi hizmetin siyaseti olmaz. Bu sebeple hizmet süreçlerinde yerel yönetim kurumları dışlanmamalıdır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da büyük ailem olarak gördüğüm Tekirdağ’a her alanda en iyi hizmeti verebilmek adına bakanlıklarımız ve tüm devlet kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor ve bu konudaki çağrımı kamuoyu ile saygıyla paylaşıyorum. “diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV