WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

 “Söz konusu olan Türk Bayrağı”

 “Söz konusu olan Türk Bayrağı”
Bu haber 02 Temmuz 2020 - 12:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Eğitim İş Tekirdağ Şubesi ziyaretinde 23 Nisan’da bayrak asmayan okul idarecilerini uyardığı için hakkında soruşturma açılan Eğitim İş üyesi Barış Özer’in durumu ile ilgili Milli Eğitim yetkililerine uyarıda bulundu ve açılan soruşturmaya tepki gösterdi.

PAYLAŞIM İHBARINA SORUŞTURMA

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan Eğitim İş sendikası üyesi öğretmen Barış Özer hakkında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi ilçede bayrak asmayan okulları sosyal medyadan paylaştığı için soruşturma açılmıştı. Özer’in sosyal medya paylaşımı sonrası bayrak asılmayan okullara da bayrak asılmıştı. Sonrasında ise Özer hakkında soruşturma açılmıştı.

Açılan soruşturmada Tekirdağ Valiliği’nin İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bayrak konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inandığını söyleyen Eğitimİş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım; “Özellikle burada Milli bayramlarda bayrak asma konusunda yaşanılan sıkıntıyı biliyoruz. Okullara bayrak asma sürecinde yaşanan aksaklıkların şubemiz ve yöneticilerimiz tarafından tespit edilmesi, bayrağı geç asan, asma noktasında disiplinli hareket etmeyen okul idarecilerinin uyarılması sonucunda bayraklarının asılması sağlanmıştır.”dedi.

“UYARMAK NE ZAMAN SUÇ OLDU?”

Aynı idarecilerimizin kendilerine bu uyarıları yapan arkadaşlarımızı şikayet etmesi sonucunda yaşanan bir gelişme olduğuna da vurgu yapan Yıldırım, “Bizler ülkesini seven, milletini seven, eğitimi ülke birlik ve beraberliği, barış ve kardeşlik ortamı içerisinde herkese eşit ve adil,  laik, çağdaş parasız eğitimi savunan Eğitim İş sendikasıyız. Dolayısıyla bizim tüm yöneticilerimiz, tüm üyelerimiz aynı doğrultuda hareket ederler. Masumane bir şekilde yasaların el verdiği, yasaların zorunlu kıldığı sorumluluğu yerine getirme noktasında geride kalmış ya da zamanını atlamış olan idarecilerin uyarılması, o idarecilerin bayrak konusundaki duyarlılıklarını yok saymak değil, bilakis o idarecilerin kendi vazifelerinin gecikmesi yada yapılmaması durumunda yaşayabilecekleri kendi soruşturmalarından kurtarmaya yönelik bir hamledir. Arkadaşımızın burada yapmış olduğu açıklamalar kişileri rencide etmek değil, tam tersi o kişilerin sorumluluklarını yerine getirerek olası bir soruşturmadan ceza almalarını önlemek adınadır. Bu noktadan tüm yöneticilerimizin yaptığı çalışmaların arkasında olduğumuzu belirtmek isterim.” Şeklinde konuştu.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Bayrak konusunda duyarlı olunması gerektiğine de dikkat çeken Yıldırım; “Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin konunun bayrak olması nedeniyle bu konuya daha fazla özen göstermesi ve bayrak asma noktasında geciken ve gerekli özeni göstermeyen idarecileri koruma kalkanı altına alıp, bu konuda uyarı yapan kendi yöneticimiz yada üyemizi bir şekliyle cezalandırma sürecine girmeyeceğini ümit ediyoruz. Eğer bu noktada olumsuz gelişmeler olursa sendika olarak tüm arkadaşlarımızın yanında olup gereken kamuoyunu, basını sokakta sahada bilgilendirmeyi yapacağız. “diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER