WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Şu anda ne yaşıyorum”

“Şu anda ne yaşıyorum”
Bu haber 13 Mart 2020 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Farkındalık şimdiki deneyimin bilincinde olma ve onu kabul etme anlamına gelir.

Farkındalık “Şu anda ne yaşıyorum” sorusunu yanıtlamak için, kendi düşüncelerini, duygularını ve bedenini gözlemlenmesi yoluyla elde edilen zihinsel bir durum olarak tarif edilebilir.

Kim bilir neler yaşadık şimdiye kadar. Bazen seneler evveline gidip, geçmişimizle haşır neşir olarak dertleniyoruz.

Oysa geçmişle yaşadığımız sürece geleceğimizi kaybettiğimizin farkında bile değiliz. İşte bu yüzden farkındalık çok önemli.

Hayatımız bir karma şeklinde birbirini takip eder. Bu karmayı değiştirebilmekte bizim elimizde. Ne düşünürsek, ağzımızdan bugün ne çıkarsa ileriki zamanlarımızda da bunun başımıza geleceğinden emin olun.

Biz farkında olmadan duyduğumuz konular üzerinde yorum yaparken, ağzımızdan çıkacak olan birkaç cümlenin yarın öbür gün hayatımızı değiştirecek olması ne kadar ilginç değil mi?

İşte bütün bunların farkında olarak sürdürmeliyiz hayatımızı.

“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür”  Gandhi’nin bu sözleri konuya ışık tutar nitelikte.

Çok fazla beklentiye sahip olmak ve kendinizi yargılamak, hayal kırıklığına yol açabilir. Bunun için kafanızdaki bütün yargıları atın.

İlk önce kim olduğumuzun, nerede olduğumuzun ve ne istediğimizin farkına varabilirsek, işte kendimizin ve hayatımızın farkına varabiliriz. Sonrasında hayatımız değişebilir.

Kim sürekli olumsuz  düşünerek mutsuz olmak ister ki?

Sevgiyle kalın…

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler