WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Süleymanpaşa Belediyesi’nden rekor ceza

Süleymanpaşa Belediyesi’nden rekor ceza
Bu haber 10 Eylül 2019 - 11:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi, kaçak hafriyat dökenlere ‘rekor’ cezai işlem uygulamaya hazırlanıyor. İlçe genelinde aralıksız sürdürülecek denetimlerde kaçak hafriyat döken kişi ve firmalara 180 bin 200 TL’lik ceza kesilecek. Eylül ayı belediye meclis toplantısında alınan karara istinaden denetimler hız kazandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede devam eden kaçak hafriyat dökümlerine önlem olarak yeni yaptırım kararları aldıklarını söyledi.

“KAÇAK DÖKÜM YAPANLARA KİMSE ‘DUR’ DEMEMİŞ”

Eylül ayı olağan meclis toplantısı gündeminde ele alınan konuyla ilgili, Süleymanpaşa ilçe sınırları içinde kaçak hafriyat dökümü yapanlara ağır para cezaları verilmesine ilişkin karar alındığına dikkat çeken Yüksel, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üzerinde titizlikle durduğumuz konuların başında ‘kaçak hafriyat dökümüyle mücadele’ geliyor. Hafriyat işi yapan firmalara ait çok sayıda kamyon, yasak dinlemeden tonlarca hafriyatı gelişi güzel döküyor. Bunların tespitiyle ilgili yapılan çalışmalara bizzat katıldım. Şehrimizin yoğun nüfusa sahip mahallelerinin arka kısımları dahi hafriyat sahasına dönmüş durumda. Bu güne kadar da kaçak dökümleri yapanlara kimse ‘dur’ dememiş. Vatandaşlarımızdan da bu konuda ciddi şikâyetler aldık. Yaptığımız denetim ve tespitlerin ardından konuyu meclise taşıyarak, kaçak döküm yapan kişi ve firmalara ağır yaptırım kararı aldık.” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZ DUYARLI OLSUN”

Yüksel, bundan böyle kaçak döküme asla müdahale etmeyeceklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Biz kaçak döküm yapılan sahaları 7/24 izlemek üzere kamera sistemlerimizi kurduk. Bunlarla ilgili sahaların giriş ve çıkışlarına da uyarı tabelalarımızı koyuyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuya duyarlı olmalarını istirham ediyorum. Kaçak döküm yapanları gördüklerinde derhal belediyemiz Zabıta’sına ihbarda bulunsunlar. Belediyemizin hafriyat döküm sahası olarak belirlediği alanlar dışında döküme müsaade etmeyeceğiz. Tüm uyarılarımıza rağmen ısrarla kaçak döküm yapanlara da 180 bin 200 TL’ye kadar para cezaları keseceğiz.”

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler