WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
Cenap Kürümoğlu

TAKDİR VE ELEŞTİRMEK

TAKDİR VE ELEŞTİRMEK
Bu haber 28 Mayıs 2020 - 12:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Eleştirmek…”

Biz gazetecilerin görevi; yanlış olan veya düzeltilmesini talep ettiğimiz konularda, başvurduğumuz ilk yöntemdir bu.

Ben de sık sık yanlış gördüğüm konuları gerek köşemden gerekse gazeteniz HaberTrak vasıtasıyla gündeme taşıyorum.

Neden böyle bir giriş yaptığıma gelince…

Biz gazeteciler, yine doğru gideni, doğru olan işlemleri ve çalışmaları da takdir etmesini, bu çalışmaların gündeme taşınarak kamuoyunca bilinmesini de sağlarız.

Evet… Biz gazetecilerin ilimiz Tekirdağ’da denetlenmesi dahil olmak üzere resmi ilan ve reklamların dağıtılmasına öncelik eden Basın İlan Kurumumuz da son aylardaki başarılı çalışmaları ile takdir topluyor.

Bu başarılı çalışmaları sonrasında komşu ilimiz Edirne’de faaliyetine son vererek İstanbul Müdürlüğü’ne bağlanan Edirne il genelindeki gazeteler, öğrendiğimize göre Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürlüğü’ne bağlanmış.

Bu Tekirdağ’ımız için çok önemli bir olay.

Edirne ile birlikte yakın bir zamanda yine komşu ilimiz Kırklareli’ne Basın İlan Kurumu Şubesi’nin açılması ve bu şube faaliyetlerinin de Tekirdağ’dan yürütülmesi sonrasında belki de Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürlüğümüz, Bölge Müdürlüğü olacak.

Tekirdağ’da faaliyete başladığı günden bu yana dördüncü müdürü ile görevini sürdüren Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürlüğümüz, bu pandemi sürecinde de çok iyi bir yönetim sergileyerek biz il merkezindeki gazetelerimizin dönüşümlü yayınlanması konusunda büyük bir özveride bulundu.

Bu vesile ile şundan da bahsetmeden geçmek istemiyorum…

Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürlüğümüze, özellikle ilimizde semt pazarının kurulduğu günlerde, aracımızla gittiğimizde, park sorunu başta olmak üzere birçok sorunla baş başa kalıyorduk.

Şimdi Köprübaşı Mevkisinden daha nezih ve daha modern bir ofise taşınması pandemi sürecinde de girişten görevli arkadaşların bulunduğu odaya geçinceye kadar gerekli dezenfektan ve hijyen ortamı sağlanarak hizmet vermesi bizleri de sağlık açısından düşünmeleri oldukça dikkat çekici oldu.

Bunun için yetkililere ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Velhasıl göreve geldiği günden itibaren il genelinde resmi ilan ve reklam alan tüm gazetelerimiz sahip ve çalışanları ile sıcak ilişikler içerisinde olan Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürümüz ve personeli de bu teşekkürü fazlasıyla hak ediyorlar.

Son olarak yine geldiği ilk günden beri gerek Tekirdağ Valisi, gerekse Tekirdağ’daki resmi kurum ve kuruluşlarla da sıkı bir temas içinde olan Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürümüz ve personeline “Resmi İlan Genelgesi” ve İş yerlerine “Gazete” talimatı için gösterdikleri gayretleri için de şükranlarımızı sunuyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV