WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ Adliyesi’nden annelere kolaylık

Tekirdağ Adliyesi’nden annelere kolaylık
Bu haber 03 Ekim 2019 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Adliyesi’nde bebek bakım ve emzirme odası hizmete açıldı.

“MEDENİYET SEVİYESİNE ÇIKMANIN GÖSTERGESİ”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, medeni olmanın gereğinde bu tür odalara ihtiyaç duyulduğuna değinerek, “Medeniyetler seviyesine çıkmanın bir göstergesi olan bebek dostu sağlık kuruluşu unvanını alacak olan Tekirdağ İlinde 2. Adliyemiz olan Tekirdağ Adliyemizin bebek bakım ve emzirme odasını açıyoruz. Eski dönemlerde de muhtemelen bu tip odalar vardı. Fakat bunun için düzenlenmemiş odalardı. Herhangi bir yerde annelerimiz bu ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Medeni olmanın bir gereği artık kamu kurumlarında ve özel sektörde bu tip odalar sıklıkla açılıyor. Daha işleri insani daha düzenli, daha sağlıklı, hijyenik şartlarda hazırlanıyor ve korunuyor. Biz burayı Sağlık Bakanlığı ve Tekirdağ Adliyesi olarak birlikte çalıştık. Sağ olsun bağışçımızda bize destekte bulundu. Allah ondan da razı olsun. Güzel bir hale getirdik. Bundan sonra denetlemesinde de devam edeceğiz. İnşallah Tekirdağ Adliyesine de hayırlı olur diyorum” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK DESTEK VE KATKILARLA ODAMIZI DÜZENLEDİK”

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, eksikleri imkânlar doğrultusunda gidermeye çalıştıklarını ifade ederek, “20 Mart 2019 tarihinde resmi açılışını yapmış olduğumuz Tekirdağ Adalet Sarayı’nı o günden bugüne yine birçok eksiklikleri bulunuyordu. Bunları elimizden geldiği imkanlar doğrultusunda gidermeye çalıştık. Yine bebek bakım ve emzirme odamızda adliyemize gelen çocuklu anneler için büyük bir ihtiyaçtı. Bize bu ihtiyaç bildirildiğinde hemen çalışmalarımıza başladık. İl Sağlık Müdürlüğümüz, Devlet Hastanesi Başhekimliğimiz, büyük destek ve katkı sunarak odamızı düzenledik. Yine odanın tefrişinde Avukat Mehmet İşcan Abimizin de büyük katkısı oldu. Ona da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bebek bakım ve emzirme odamız geleceğimizi teminatı çocuklarımız ile annelerine ve Tekirdağ halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Adalet Komisyonu Başkanı Naci Ergin, Tekirdağ Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Soner Gül, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Baro Başkanı Sedat Tekneci, hakim, savcılar ve avukatlar katılım gösterdi.

Habertrak/Ayşe Keşkek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler