WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEKİRDAĞ SPORDA ÇAĞ ATLAYACAK

TEKİRDAĞ SPORDA ÇAĞ ATLAYACAK
Bu haber 13 Şubat 2020 - 11:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptıkları görüşmede Tekirdağ il genelinde yapılacak 50 civarında spor tesisi için yer tahsisi aşamasına gelindiğini söyledi.

Yer tahsisinin ardından ihale aşamasına geçilecek tesisiler için öngörülen Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırım bedeli 153 milyon TL.

İçerisinde olimpik yüzme havuzları, atış poligonları, sentetik çim sahalar, gençlik merkezleri tenis kortları, spor salonları vb. yatırımlarla Tekirdağ, spor yatırımlarında çağ atlayacak.

50 CİVARINDA SPOR TESİSİ

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Özcan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Tekirdağ yatırımları hakkında önemli aşama kaydedildiğini dile getirerek; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza bağlı olan yatırım programlarımızda bulunan yüzme havuzları, tenis kortları, gençlik merkezleri, sentetik çim saha, basketbol sahaları gibi spor tesislerinin ilçelerimizdeki yer tahsisleri aşamasına geldik. Daha sonra tesislerle ilgili ihale aşamasına geleceğiz. İhaleleri yapıldıktan sonra temelleri atılacak. 50 civarında tesisin açılışı yapılacak. Tesisiler henüz ihale edilemedi. Ancak tahmini bakanlığın öngördüğü rakam 153 Milyon TL. İlçelerimizde yer tahsisleri için çalışmalarımız sürüyor. Tekirdağ’ımız hükümetimizin yatırımları ile spor kenti olma yolunda önemli bir aşama kaydedecek.” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER