WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’da 100. yıl coşkusu

Tekirdağ’da 100. yıl coşkusu
Bu haber 23 Nisan 2020 - 22:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Süleymanapaşa İlçesinde düzenlenen müzik ve ışık şov eşliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı balkonlardan coşku içinde kutlandı.

BALKONLARDAN EŞLİK ETTİLER

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlı olarak kutlandı. Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Yüzüncüyıl Mahallesi Ekrem Tanti Caddesi üzerinde müzik ve ışık şov gösterisi yapıldı.

İZMİR MARŞI VE 10. YIL MARŞI ÇALINDI

Saat 21:00 gösterdiğinde ise hepbirlikte balkonlardan İstiklal Marşı okundu. Program öncesinde ise İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı çalındı. Vatandaşlar her iki marşa da eşlik etti. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve başkan yardımcılarının katıldığı programda vatandaşlara sık sık evlerinde kalmaları kutlamalara balkonlarından eşlik etmeleri gerektiği anonsu yapıldı.

‘BİLİYORUM HEPİNİZ SIKILDINIZ’

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel bir konuşma yaparak, “Bu güzel gecede Ramazan ayının ilk günü olan bu güzel gecede bide 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız. Allah’a hamdolsun Allah bu milleti hiçbir zaman üzmesin. Başımızda bir korona illeti var biliyorum hepiniz sıkıldınız. Esnaflarımız zor durumda olanlarımız var. Yevmiye ile çalışan kardeşlerimiz var. Tekirdağ Valiliği, Süleymanpaşa Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi olarak topyekün bir çalışma başlattık. Bu illeti de yeneceğimize inanıyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV