WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’da 100. yıl coşkusu

Tekirdağ’da 100. yıl coşkusu
Bu haber 20 Mayıs 2019 - 13:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da da Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören, sahil dolgu alanındaki amfi tiyatroda etkinliklerle sürdürüldü. 

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, burada yaptığı konuşmasında 19 Mayıs’ın Milli Mücadele’nin en önemli günü olduğunu belirtti.

Milli Mücadele’nin en önemli gününü, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Üzgün, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda da bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır” diye konuştu.

Etkinliğe, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve vatandaşlar katıldı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu jimnastik kulübü öğrencileri gösteri yaptı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a Tekirdağ gençliği adına Türk Bayrağı’nın sunulması ile başlayan kutlama töreninde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende Vali Aziz Yıldırım tarafından Uluslararası Turnuvalarda dereceye giren sporculara Onur Belgesi verildi.

19 Mayıs’ın 100.Yıl coşkusunun hissedildiği kutlama töreni, Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan jimnastik, judo, karate, kata gösterileri ile son buldu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler