WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’da 331 Nüfuslu Mahalle Karantinaya alındı

Tekirdağ’da 331 Nüfuslu Mahalle Karantinaya alındı
Bu haber 23 Haziran 2020 - 17:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Yuvalı Mahallesi tespit edilen korona virüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Tekirdağ Valiliği, Saray’ın Yuvalı Mahallesi’nin korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla karantinaya alındığını duyurdu. 331 nüfuslu mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı.

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada; “ Koronavirüs (Covid-19)  salgını ile mücadelede gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yanında ilimizde azalma eğilimi gösterilse de Saray İlçesinde Yuvalı Mahallesi vaka artması risk boyutuna ulaşmıştır. Bu amaçla; İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca 23.06.2020 günü saat: 15.00’da Tekirdağ Valiliği toplantı salonunda Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM başkanlığında olağanüstü toplanmıştır. Bu kapsamda:

İlimiz Saray İlçesi Yuvalı Mahallesinde Covid-19 vakaları İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından tespit edilmiş olup bu vakaların diğer mahallelere  bulaşını engellemek, salgının yayılım hızını düşürmek, mahalle ve ilçe toplum sağlığını korumak maksadı ile toplam 60 hane ve  331 nüfustan oluşan mahalleyi 24.06.2020 tarihi itibarı ile karantina tedbirlerinin uygulanmasına:

Mahallenin giriş ve çıkışlarının kapatılmasına,

Mahalle içinden geçen ana yolun, köy içi girişine ve transit geçişe  kapatılmasına,

Mahalleli olup dışarda çalışanların işyerlerinden izinli sayılmalarına, işyerlerine tebliğine,

20-65 yaş arası çiftçilerin zorunlu zirai faaliyetlerini İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gözetiminde sürdürmelerine,

Acil sağlık hizmetlerinin İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonun ile karşılanmasına,

Tüm temel  ihtiyaçlarının ikinci bir emre kadar 1593 Sayılı  Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri gereğince kaymakamlık bünyesinde bulunan Vefa Destek Gurupları tarafından karşılanmasına,

Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda; karar verildi. “denildi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV