WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’da Berber ve Kuaförler Tedirgin

Tekirdağ’da Berber ve Kuaförler Tedirgin
Bu haber 21 Mayıs 2020 - 14:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da berber ve kuaförlerin korona virüs testi yapılmadan dükkanların açılması vatandaşların ve berberlerin endişe duymasına neden oluyor. Birçok ilde berberlerde korona virüs çıkması Tekirdağ’daki berberleri de endişelendirdi. Tüm dezenfeksiyon ve hijyen koşullarına uyulan ve genelgeye göre hareket eden berberler, meslek odalarından korana virüs testi konunda adım atmasını bekliyorlar.

Geçtiğimiz gün  Kütahya’da berberleri denetleyen ekipte yer alan doktorun Covid-19 test sonucunun pozitif çıkmasıyla 50 berber karantinaya alınmıştı.

Tekirdağ’da ise berberler korona virüs testi yapılmadan açıldı. Test yapılmadan berber ve kuaförlerin çalışmaya başlaması müşterileri tedirgin etti.

Berber ve kuaförlerin korona virüs testi konusunda Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası önderliğinde adım atılması gerektiğini söyleyen Berber Osman; “Hijyen konusunda biz genelgede berber ve kuaförlerle ilgili ne yazıyorsa onları uyguluyoruz. Dezenfekte işlemlerimizi 2 günde bir yapıyorlar. Ama daha farklı önlemler de alınabilirdi. Odalar ve ya meslek örgütlerimiz bizleri toplayıp test yapabilirdi. Tabi test işi bizim bireysel alabileceğimiz bir şey değil. Toplu olarak tüm berberlere test yapılabilirdi.  Bazı illerde korona virüs testleri yapıldıktan sonra berberler açılmış. Bazı illerden haberler okuyoruz. Keşke bize de test yapılsaydı. Müşterilerimiz de tedirgin oluyor. Tüm dezenfekte ve önlem çalışmalarına rağmen hem bizim hem de müşterilerimizin kafasının rahat olması açısından berberlere ve kuaförlere test yapılabilirdi. Hala geç kalmış değiliz. Odamızın önderliğinde korona virüs testi konusunda adım atılabilirdi. Tek kullanımlık havlu maske vb. önlemlerimizle belirlenen genelgeye göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. “dedi.

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER