WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ’da bir çevre katliamı daha

Tekirdağ’da bir çevre katliamı daha
Bu haber 20 Mayıs 2020 - 10:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesine Emirali Mahallesi ile Çimendere Mahallesi sınırları içinde kalan derelerde balık ölümleri görülmeye başladı. Malkara’daki fabrika atıkları nedeniyle tıpkı Ergene gibi siyah akmaya başlayan deredeki koku nedeniyle çiftçiler tedirgin.

BALIKLAR ÖLÜYOR

Edinilen bilgilere göre; Malkara’ya bağlı Çimendere Mahallesi ile Emirali mahallesi arasında bulunan ve sulama ve balık yetiştirme amaçlı kullanılan derelerde balık ölümlerinin yeniden başlaması mahallelerde yaşayan vatandaşların da tepkisine neden olmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda görülen ölümler çiftçiyi tedirgin etti.

DERE ERGENE GİBİ SİYAH AKIYOR

Malkara’daki fabrikaların atıklarından kaynaklandığı iddia edilen deredeki kirlilik nedeniyle dere tıpkı Ergene gibi simsiyah akmaya başladı. Koku nedeniyle tedirgin olduklarını ifade eden çiftçiler, “2 yıldır aynı durumu yaşıyoruz. Derelerimiz Ergene’den daha beter oldu. Balıklar tek tek ölüyor. Suyu tarla sulamada dahi kullanamıyoruz. Kullanmak bir yana yanına kokudan yaklaşamıyoruz. Her yere şikayet ettik ama hiçbir sonuç alamadık” diye konuştu. Habertrak/Ferhat Akgün

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler