WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TEMEK kursiyerleri hayatlarına dokunuyor

TEMEK kursiyerleri hayatlarına dokunuyor
Bu haber 12 Kasım 2019 - 10:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışı ile her alanda hizmetin merkezine insanı koyan ve bu doğrultuda sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü bünyesinde Ergene İlçesi Velimeşe Mahallesi’nde açılan TEMEK (Tekirdağ Mesleki Eğitim Kursları) Kuaför kursunda eğitim gören kursiyerler, anlamlı bir hizmete imza attı.

HASTALARA KİŞİSEL BAKIM İHTİYACI DESTEĞİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEMEK Kuaför kursunda 915 saat eğitim görerek kursu başarılı bir şekilde tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan 16 kursiyer, haftanın bir günü Çorlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının saç ve sakal tIraşlarının yanı sıra kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda anlamlı bir hizmet gerçekleştiriyor.

“GÜZEL VE ANLAMLI BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATIYORUZ”

Yapılan çalışmanın hasta ve hasta yakınları tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Hüseyin Yaşar,  “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Çorlu Devlet Hastanesinde kursiyerlerimizle birlikte güzel ve anlamlı bir çalışmaya imza atıyoruz. Hastanede yatarak tedavi gören hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza, hafta da bir gün olmak üzere saç ve sakal tıraşının yanı sıra kişisel bakım anlamında da kursiyerlerimiz tarafından hizmet veriliyor. Bu güzel ve anlamlı hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kursiyerlerimize ve kuaför kursu eğitmenimiz Miyase Okşay Hanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

TEMEK’TE 35 KURS DEVAM EDİYOR

Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEMEK kapsamında, Tekirdağ il genelinde 35 kurs hali hazırda devam etmekte olup, ilerleyen zamanlarda bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edileceği de bildirildi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV