WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

Termal tesiste temel aşaması tamam

Termal tesiste temel aşaması tamam
Bu haber 08 Kasım 2018 - 12:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saray’da yapımına devam edilen termal sağlık ve turizm merkezi Saray Hattuşa Termal Park’ın inşaatında temel aşaması sona erdi. Bu aşamadan  sonra binanın duvar kısımları yükselecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç’tan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bilindiği gibi Ağustos ayında temel atma töreni gerçekleştirilen tesis, Saray Belediyesi ve Doğan Jeotermal’in yaptığı protokol gereğince 28 yıl sonra tüm mülkiyet hakkı Saray Belediyesi’ne kalmak koşuluyla inşa ediliyor. Tesisler tamamlandığında devre-tatil sisteminin yanı sıra günübirlik kullanıma da uygun bir işleyişle hizmet verecek.

Projenin yaklaşık olarak 25 milyon liralık bir yatırım olduğunu hatırlatan Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç en kısa sürede tesisin devreye girmesi için çaba harcadıklarını belirtti. Rekreasyon  alanlarıyla düşünüldüğünde Saray’ın geleceğini değiştirecek bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Koç, Saray halkının bu yapılan yatırımın değerini bildiğini söyledi.

İnşaatta çalışan teknik ekiple de görüşen ve kolaylıklar dileyen Başkan Nazmi Çoban “Bu tarihi yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Trakya’nın gözbebeği olacak bir çalışmaya imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Habertrak/Zekiye Türkkan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler