WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

TMO’dan çiftçiye destek

TMO’dan çiftçiye destek
Bu haber 11 Mayıs 2019 - 11:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yemini kendi üreten yetiştiricilere ve besicilere piyasadan düşük fiyatlarla arpa, buğday ve mısır gibi yem hammaddeleri satışı gerçekleştirdiğini belirtti.

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun beraberindeki Birlik Müdürü ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Tekirdağ Şube Müdürü Bihter Demiral’ a ziyarette bulunarak görüşme gerçekleştirdi.

“DAHA DÜŞÜK MALİYETLERLE YEMLERİNİ ÜRETEBİLİRLER”

Birlik Başkanı Ergin Durgun yapılan görüşme hakkında yaptığı açıklamada; “TMO’nun yemini kendi üreten yetiştiricilere ve besicilere piyasadan düşük fiyatlarla arpa, buğday ve mısır gibi yem hammaddeleri satışı gerçekleştirdiğini belirtti ve bu sebeple TMO ya teşekkür etti.

Kendi yemini kendi yapan üyelerimiz fabrikada üretilen hazır süt -besi vs. yemlerine göre daha düşük maliyetlerle yemlerini üretebilir. Biz bunu teşvik ediyor ve destekliyoruz. Amacımız üyelerimizin üretim maliyetlerini azaltmaktır” dedi.

“SATIŞ ZAMANI DUYURULAR YAPIYORUZ”

Durgun, üyelerin imkânlardan daha iyi ve daha pratik faydalanabilmeleri için görüşme sağladıklarına değinerek, “Bizler de Birlik olarak üyelerimizin TMO’nun sağladığı bu imkândan daha fazla faydalanması ve onlara kolaylık sağlamak için satış zamanı duyurular yapıyor, nakliye gibi konularda yardımcı oluyoruz. Aynı bölgeden gelen talepleri birleştirip tek bir araç ile sevk edilmesini sağlıyoruz.  Çünkü 2 ya da 3 ton alacak bir üye yetiştirici için nakliye yüksek maliyet oluşturacak, almak ekonomik olmayacaktı ve bu durumda TMO’nun bu imkânından faydalanamayacaklardı. Bizler önümüzdeki dönemde de daha çok sayıda üye yetiştiricilerimizin bu imkânlardan daha iyi ve daha pratik nasıl faydalanabilir konusunu Sayın Şube Müdürümüz ile görüştük. Genel müdürlük yetkisinde olan bazı talep, görüş ve önerilerimizi TMO genel müdürlüğüne iletecekler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler