WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı belli oldu

Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı belli oldu
Bu haber 04 Kasım 2019 - 15:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Edirne’de gerçekleştirilen Trakya Kent Konseyleri Birliği 2019 Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanlığı’na Tekirdağ Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Dr Yücel Ayaz seçildi.

İKİ ADAY YARIŞTI

Yücel Ayaz, 14 oy ile başkanlığa seçilirken, Ayaz’ın rakibi Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır ise 12 oy aldı. Trakya Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu ise Edirne, Uzunköprü, Keşan, Malkara, Şarköy, Lüleburgaz ve Saray Kent Konseylerinden oluştu.

“ORTAK PAYDAMIZ, TRAKYA OLACAK”

Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanlığı’na seçilen Tekirdağ Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Dr Yücel Ayaz, Habertrak Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Tekirdağ’ın bu işte lokomotif olması gerektiğine inandığı için aday olduğunu belirtti ve “Bir milyonu aşan nüfusuyla Tekirdağ ilinden bir başkan adayı çıkmasına inandım.Bu nedenle yanımıza büyük ilçeleri de alarak yola çıktım.Edirne’den 3,Kırklareli’den 1 ve Tekirdağ’dan 3 ilçeyi yönetime alarak güçlü bir yapı oluşturduk.Ortak paydamız,Trakya olacak.Bundan böyle birlik ve beraberlik içersinde Trakya’mıza tüm dinamiklerle ve uyum içinde  faydalı olmaya çalışacağız.Bizlere destek veren ve aday olmam konusunda da teveccüh gösteren herkese teşekkür ederim.”dedi.

Habertrak/Ayşe Çinar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler