WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Trakya’da arazi toplulaştırma çalışmaları 

Trakya’da arazi toplulaştırma çalışmaları 
Bu haber 14 Aralık 2019 - 13:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye genelinde tarla içi geliştirme ve toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, 2019 yılında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yürütülen çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Aydın, ‘Edirne ilimizde 2019 yılında 8 adet projede toplam 151 yerleşim biriminde 2 milyon 879 bin 440 dekar alanda yürütülen toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri kapsamında 54 bin 541 dekar alanda arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlanarak tapu tescil işlemleri gerçekleştirilmiş olup, çalışmalar devam etmektedir’ dedi.

Genel Müdür Aydın, “Kırklareli ilimizde 1 adet proje kapsamında toplam 15 yerleşim biriminde 400 bin dekar alanda, Tekirdağ İlimizde ise 1 adet projeyle 35 yerleşim biriminde 712 bin dekar alanda toplulaştırma çalışmaları hızla devam etmektedir” diye konuştu.

Ayrıca çalışmalar kapsamında; sınırları düzeltme, arazi tesviyesi, ağaç kök sökümü ve tarla içi yol yapımı gibi tarla içi geliştirme hizmetleri işlerinin yapıldığını da açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Bu kapsamda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizde çalışmalara devam edilmekte olduğunu ifade etti.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Son olarak bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler