WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Troya Açıksu Yüzme Yarışı’nda 3. oldu

Troya Açıksu Yüzme Yarışı’nda 3. oldu
Bu haber 01 Ağustos 2018 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca ilan edilen “2018 Troya Yılı” kapsamında Türk Spor Vakfı tarafından ilk defa Çanakkale’de düzenlenen “2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışında” Kırklareli İlini Temsil eden Milli Sporcu Fırat Dizman, kendi kategorisinde erkeklerde 3’üncü oldu.

Uzun bir sakatlık döneminden sonra ilk yarışmasına çıkan Türkiye Triatlon Federasyonu Milli Sporcularından Fırat Dizman, Çanakkale Boğazında İkinci Kordondan başlayan ve Kepez Halk Plajında sona eren, “2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışında” yaklaşık 5000 metrelik mesafeyi 49 dakika, 40 saniye ile geçerek, (40-44) Yaş Grubu kendi kategorisinde erkeklerde 3’üncü olmayı başardı.

Babaeski’ye dönen Milli Sporcu ve Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fırat Dizman, düzenlenen yarış ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Çanakkale Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışı 28-29 Temmuz tarihlerinde Çanakkale’de gerçekleşti. 28 Temmuz da malzeme dağıtım, akreditasyon ve teknik toplantı oldu. 29 Temmuz da ise yarış olarak icra edildi. Bu yarış Türk Spor Vakfı ve Milli Olimpiyat Komitesi’nin ortak bir yarışı olarak ilk defa “2018 TROYA Açıksu Yüzme Yarışı” olarak yapıldı. Yarış Çanakkale 2.Kordondan start aldı. Kepez halk plajında sona erdi. Yaklaşık mesafe 5000 metre olarak verildi. Çok sert ve kuvvetli, değişken akıntının olduğu bu bölge geçtiğimiz yıl gerçekleşen 30 Ağustos Çanakkale yarışı gibi zor bir parkurda gerçekleşti. Toplamda 850 yerli ve yabancı sporcunun katıldığı bu yarışa eski bakanlardan Kürşat Tüzmen de sporcu olarak katılırken. Onur konuğu olarak Alman Eski Olimpiyat ve dünya rekortmeni Ute Hashner Brückner de bulundu. Kategorimde 49 dakika 40 saniye ile 3. oldum. Geçirdiğim ciddi ve devam eden sakatlığım, antrenmanları yaptığım, Lüleburgaz da ki otelin kapanması ile havuz sıkıntıma rağmen bu yıl sadece açık deniz yüzme yarışlarına katılmaya çalıştım. Nisan ayından bu yana İstanbul Adalar, Dalyan Caretta, şimdi de burada bu müsabakalara katılma şansı yakaladım. Şimdi önümüze ki hafta İstanbul Kınalıada, Heybeliada arası,30 Ağustos Çanakkale ve ekimde tekrar Adalarda yüzme yarışlarına katılacağım. Bu süreçte Trakya Üniversitesi Besyo Havuzunu kullanmaya çalıştım. Yardımı olan Hocalar ve çalışanlarına Şükranlarımı sunuyorum.”

 Habertrak/Metin Karakuş

WEB TV
Örnekler