WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Türk Böbrek Vakfı için koştu

Türk Böbrek Vakfı için koştu
Bu haber 11 Ekim 2019 - 11:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağlı koşucu Atakan Demirel  5. kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu koşusunda birincilik, bayanlarda Sema Güvendağ ise üçüncülük  elde etti.

Bu yıl 5. kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu, Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Morto Koyu’nda yapılan start ile koşuldu. Yaş kategorisine göre koşunun gerçekleşmesiyle Türk Böbrek Vakfı adına Tekirdağ’dan katılan koşucu Atakan Demirel birincilik kürsüsüne çıktı.

Koşucu Atakan Demirel “Tekirdağ’da koşu maratonu düzenlensin. Tekirdağ’da da sportif faaliyetlerinin yapılmasını gönülden istiyorum” dedi.

‘Adımlar Fidana’ sloganıyla gerçekleştirilen maraton sebebiyle sporcu başına 10 fidan dikileceği açıklandı. ‘Adımlar Fidana’ sloganıyla koşulan maratonda Türk Böbrek Vakfı adına Tekirdağ’dan katılan koşucu Atakan Demirel birincilik kürsüsüne çıktı.

4 yıldır katılımcılar adına dikilen fidanlarla oluşturulan 30 bin ağaçlık ormana, bu seneki maraton ile bu kez her katılımcı başına 10 fidan dikimi daha yapılacak. 15 farklı ülkeden binlerce sporcunun katıldığı organizasyon, her yaştan katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen ve bugüne kadar 20 binden fazla kişinin katıldığı etkinlikte; bu yıl da maraton, yarı maraton, 10 kilometre koşusu ve halk koşusunda dereceye giren sporculara törenle madalyaları verildi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV