WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Türk çiftçisinin yüzü gülmeli”

“Türk çiftçisinin yüzü gülmeli”
Bu haber 11 Ocak 2019 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarımsal öğretime başlanmasının 173’üncü yılı, Namık Kemal Üniversitesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şubesi öncülüğünde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen törende Başkan Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şubesi yönetici ve üyeleri de yer aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören,  Valilik binası Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla,  Ziraat Mühendisler Odasında düzenlenen konferansla sürdürüldü.

Ziraat Mühendisleri Odası Genç Temsilcisi Mustafa Furkan Kaba konuşmasında İhracat değerlerinin mühendislerin çabasıyla artmasına değinerek, “ İthalat değerleri sürekli artarken, ihracat azalmaktadır. Bunu tersine çevirmek biz ziraat mühendislerinin elindedir. Bu sebeple gerekli çalışmalar için sizlerden destek görmek istediğimizi buradan belirtmek istiyorum. Şunu söylemek istiyorum ki üniversitedeki ziraat fakültelerinin daha iyi bir duruma gelmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Türk çiftçisisin yüzünün gülmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Konferansta TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Polat günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaparak, “Tekirdağ halkımızın sesi olan hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan her türlü ortam ve şartlarda birlikte görev yaptığımız başta Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere ilimizde yayınlanan tüm gazete çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Türk Mühendis ve Mimar Odası Birliği adına başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” İfadelerini kaydetti.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler