WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Türk Kızılay’ından evleri yanan 5 aileye yardım

Türk Kızılay’ından evleri yanan 5 aileye yardım
Bu haber 02 Aralık 2019 - 13:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde, 1 ay evvel evleri yanan 5 aileye, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı’ndan sonra, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği de yardım elini uzattı.

İlçenin Gazi Kemal Mahallesi, Battal Bahçe Geçidi Çıkmaz Sokak’ta, 27 Ekim 2019 tarihinde gece saatlerinde çıkan yangında, Onur Batır, Recep Batır, Şafak Batır, Feyzullah Uslu ve Metin Özkan’a ait yer evlerinde, elektrik kontağından dolayı yangın çıkmış, itfaiyenin uzun uğraşları sonucu güçlükle söndürülen yangın sonrasında bazı evler tamamen kullanılamaz hale gelmiş, bazıları ise kısmen yanmıştı.

Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, büyük oranda maddi zarar gören ailelerden, Recep Batır (59), Bingül Batır (53), Onur Batır (35) ve Şafak Batır’a (31), Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfının nakit ve kira yardımından sonra, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği tarafından da 10 adet yatak ve 10 adet baza yardımı yapıldı.

Türk Kızılay Babaeski Temsilcisi Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, yapılan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Babaeski Gazi Kemal Mahallesi’nde 1 ay evvel çıkan yangında beş ev tamamen yanmış, bir ev ağır hasar almış ve bu yangında ondört vatandaşımız mağdur olmuştu. Bugün Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği olarak bu mağdur ailelerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bunların içerisinden; Recep Batır, eşi Bingül Batır, Onur Batır ve Şafak Batır’a, 10 adet yatak ve 10 adet baza yardımı yaptık. Tabii başka yardımlarımızda gelecek mutfak seti, yorgan, yastık, battaniye, nakdi yardım, giyim kuşam, gıda gibi parça parça devam edecek. Türk Kızılay Genel Merkezimizin, Hayırsever İş İnsanı, Esnaf ve Vatandaşlarımızın desteğiyle zor durumda olan ailelere yardım eli uzatmaya bir nebzede olsa yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Kalbi iyilik yolunda çarpan İnsan ıstırabının azalması ve iyiliğin çoğalmasında, iyi günde, kötü günde her zaman insanlığın yanında olan, Türk Kızılay’ına desteklerini esirgemeyen herkesten Allah razı olsun diyoruz. Unutmayın Türk Kızılay’ı bir iyilik hareketidir.”

Habertrak/Zekiye Türkkan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV