WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Üç ayda büyük değişim

Üç ayda büyük değişim
Bu haber 08 Temmuz 2019 - 13:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

32 yıllık polislik görevinin ardından köyü Süleymanpaşa’nın Nusratlı Mahallesi’ne muhtar olan Şerif Kaçar, üç ayda köyünün çehresini değiştirdi. Köy yollarını yaptıran Kaçar, mezarlıkları temizletti, köy çeşmesi ile köy camisinin tuvaletlerini tamir ettirdi.

32 YILLIK POLİS MUHTAR OLDU

Şerif Kaçar, 32 yıllık polis memuru. 2017 yılında Tekirdağ Emniyeti’nden emekli oldu. Köyüne hizmet etmek için kolları sıvayan Kaçar, muhtarlığa adaylığını koydu. 10 yıllık muhtar rakibine karşı 108 oy alan Kaçar Muhtar seçilerek göreve başladı.

KÖYÜ BAŞTAN AŞAĞI YENİLEDİ

3 ayda yaptığı çalışmaları anlatan Kaçar, “32 yıllık polislik hayatımdan sonra Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nden 2017 yılında emekli oldum. Köyden 3-4 aile mahalleme tecrübelerimi aktarmam gerektiğini söyledi. Bende muhtar adayı oldum. Mahalleme hizmet için bu görevi kabul ettim. 108 oyla seçildim. Köyümün eksiklerini gözlemledim. Köy yolumuzda büyük sıkıntılar vardı. 5 kamyon asfaltla bozulan köy yolumuzu yeniden tamir ettim. Mezarlığımızı 2 defa temizlettirdim. Köyümüzün içinde bulunan Halime Deresi’ne yol yaparak burayı açtım. Köyümüzün içinde bulunan Çelebi Ağa Çeşmesi’ni mermerden tadilat yaptık. Camimizi boyadık. Bayanlar bölümünü tadilat yaparak lambirlerini yaptık. Camimizin dışında bulunan tuvaletler camimize yakışmıyordu bunları yeniden yaptırdım. Köy okumuzun bahçesini açık dava düğün salonu haline getirdik. Buraya tuvaletler yaptık, gelin odası yaptık. Aydınlatma eksiğimiz kaldı. Köyümüzün tarla yollarını açtırdım. Araçlar rahatlıkla gidebiliyor” dedi

GÖLETİ YENİDEN FAALİYETE GEÇİRDİ

Göleti yenilediğini kaydeden Kaçar, “30 yılı aşkın süreden beri olan göletimiz 15 yıldır hizmet vermiyordu. Burasını yeniden harekete geçirdik. Gölet yolunu hallettik. Bir haftalık çalışmalar sonunda gözletimizin kanallarını yaptık vanalarımızı tamir ettirdik. Çiftçilerimiz artık göletten sulama yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederim” diye konuştu.

KÖYÜN YOLU YAPILMAYI BEKLİYOR

Yetkilerden köy yolunun yapılmasını isteyen Kaçar, “Ana yola 1 kilometrelik bir yolumuz var. Bu yolun genişletilmesi lazım. Yolumuz çok dar. Mezarlık duvarlarımız yıkılmış vaziyette onların tamir edilmesi lazım. Uygunsa içine kilit taş döşetilmesi gerekiyor. Eski Malkara yolumuzun yeniden yapılması lazım. Bu yolun üzerine malzeme atılarak yeniden faaliyete sokulursa bu hattaki birkaç köy sanayi istikametine daha yakın ulaşır.” diye konuştu.

Habertrak/Ferhat Akgün

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler