WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ustalar kursiyerlerle buluşuyor projesi

Ustalar kursiyerlerle buluşuyor projesi
Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Edirne’de, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün, “Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor” etkinliği hayata geçirildi.

Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, kursiyerlerine yönelik farkındalık oluşturma, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, ustaların bilgi ve becerilerini kursiyerlere aktarılması hedefleniyor.

Kursiyerler, Edirneli şekerlemeci Arif Meriç’ten imalathanesinde Kavala kurabiyesi, badem ezmesi, kallavi, deva-i misk gibi birçok Osmanlı saray mutfağı lezzetlerinin yapımını öğrendi.

Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle ustaların tecrübelerinin yeni nesillere aktarılacağını söyledi.

Kursiyerlerin farklı meslek gruplarıyla da bir araya geleceğini aktaran Kozan, Ustalar kursiyerlerle buluşuyor projesinin devam edeceğini söyledi.

Şekerlemeci Meriç de Osmanlı saray mutfağı lezzetlerinin bu tür projelerle gelecek nesillere aktarılacağını ifade etti. Halk eğitim merkezi kurslarında çırak da yetiştiğini anlatan Meriç, kursiyerlerin Osmanlı lezzetlerini de tadına baktığını kaydetti.

EDİRNE (AA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler