WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Vali sürücüleri uyardı

Vali sürücüleri uyardı
Bu haber 03 Ekim 2019 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte Vali Aziz Yıldırım, öğrencilerle yaya öncelikli broşürleri sürücülere dağıttı.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmiş ve yaya güvenliğini sağlamak üzere devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek amacıyla okullar olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarına ait hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” sloganıyla Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla Süleymanpaşa İlçesi Cumhuriyet Meydanında farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Vali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, otomobiller ve diğer motorlu araçların sadece insanların hayatını kolaylaştırmak için var olduğunu söyledi.

“ÖĞRENCİLER KURALLARI İHLAL EDEN SÜRÜCÜLERİ UYARMALI”

Bütün sürücülerin yayalara karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Yıldırım; “İnsana hizmet eden bu araçları kullananlar, araçların dışında olan insanlara saygı göstermek mecburiyetindeler. Bu yüzden bazı trafik kuralları belirlenmiş. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu kurallar aynı. Yaya geçidinden geçmekte olan bir yayanın adımı attığı andan itibaren araçlar durmak mecburiyetindedir. Öğrencilerimiz de kuralları ihlal eden sürücüler olunca onları mutlaka uyarmaları gerekir. Bu kuralları da öğretmenler sınıfta tekrar tekrar öğrencilere hatırlatacak” dedi.

Tekirdağ’ın birçok kavşak noktasında görevlendirilen polis ekipleri sürücülere bilgiler vererek, broşür dağıttı.

Vali Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Ali Dursun, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç ve protokol üyeleri etkinliğin sonunda öğrencilerle sürücülere Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan el broşürleri dağıtıldı.

Habertrak/Timuçin Çınar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler