WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Vali sürücüleri uyardı

Vali sürücüleri uyardı
Bu haber 07 Şubat 2019 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, düzenlenen programda konuşmasını tamamladıktan hemen sonra yola çıkıp sürücü ve yayaları yaya güvenliği konusunda sıkı sıkı tembihledi. 

2019 yılının yaya öncelikli yıl olarak ilan edilmesi “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganıyla daha geniş kitlelere ulaşılabilmesi amacıyla Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Işıklı Kavşağında bulunan yaya geçitlerinde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş’ın yanı sıra çok sayıda emniyet, jandarma mensubu ve çocuklar katıldı.

“İNSAN HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ”

Programda kürsüye çıkıp bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Yaya güvenliği çok önemli. İnsana değer veren bir anlayışla hareket ediyoruz. İnsan her şeyden öncelikle her şeyden daha önemli. İnsan hayatta değer verebileceğimiz her şeyin önünde olan bir varlıktır. Her şey İnsanlar İçin yaya güvenliği bu açıdan çok önemli, trafik güvenliği bu açıdan çok önemli. Gittiğimiz bir şehre, bir ülkeye şöyle bir etrafınızı gözlemleyin. Trafikte seyreden araçları çok dikkatli gözlemleyin ve gözlem sonucunda inanıyorum ki oranın yerleşim hakkında insanların birbirlerine davranışları hakkında pek çok şey söyleyebilecek durumda olursunuz. Gözlemlersiniz orayı raporlayabilecek bilecek durumda olursunuz. Eğer insanlar birbirlerine saygılıysalar, hukuka riayet ediyorlarsa kurallara uyuyorlarsa bunun ilk göstergesi trafiktir” dedi.

“HIZ KURALLARINA DİKKAT ETMEMİZ LAZIM”

Vali Yıldırım Konuşmasının devamında, “Bazen şunu yapıyoruz arabaya biniyoruz. Ehliyetimiz var. Ehil insansınız ehliyet veriliyor, arabaya biniyoruz yoldan geçene ya da karşıdan karşıya geçene kızıyorsunuz veya kendimiz yaya oluyoruz bu defa kurala uymayan sürücüye kızıyoruz. Onun içindir ki ister yaya olalım, ister sürücü olalım güvenliğe çok dikkat edelim. Birbirimize saygılı olmak mecburiyetindeyiz. Bakın yayalarla olan trafik kazalarında son 1 yıl içerisinde 450’ye yakın insanımız Tekirdağ’da yaralandı. Bu 450 insanın acı çekmesi demek. Aslında bir taraftan da onları yaralayan da acı çekiyor, onlar da vicdan azabı çekiyor. İşte bunlarla karşılaşmamak için çok dikkat etmemiz gerekiyor. Hız kurallarına dikkat etmemiz lazım, yeşil ışık ya da kırmızı ışık konusuna çok çok dikkat etmemiz lazım. Ama yaylalarımız da olur olmadık yerlerden yola in memeleri lazım. Avrupa’da şu var. Adımınızı attığınız anda, ama bu yaya geçitleri için geçerli yola adımınızı attığını zaman araba durmak mecburiyetinde bu kültürün bizde de yerleşmesi gerekiyor. Biz de bu kültüre sahip olmalıyız” diye konuştu.

 VALİ YOLA ÇIKIP SIKI SIKI TEMBİHLEDİ

Kürsüde bulunan Vali Yıldırım konuşmasını tamamladıktan hemen sonra eline yaya güvenliği konulu broşürleri alıp yola atıldı. Broşürleri dağıtmaya gazetecilerden başlayan Vali Yıldırım, yolda gelen sürücülere ve halk otobüslerinin içerisinde bulunan vatandaşlara teker teker broşür dağıtarak, sürücüleri ve vatandaşları trafik güvenliği ve yaya güvenliği konusunda daha dikkatli olmaları için sıkı sıkı tembihledi.

Halk Otobüslerinin sürücülerine ve otobüslerde yolcu olarak bulunan vatandaşlara bir süre broşür dağıtan vali daha sonra yoldan çıkıp etrafta bulunan vatandaşlara da broşür dağıttı.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV