WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yanık sesli sakini Ramazan Dede

Yanık sesli sakini Ramazan Dede
Bu haber 15 Mayıs 2019 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çorlu Huzurevi’nde yaşayan 89 yaşındaki Ramazan Akdemir güzel sesiyle kulakların pasını siliyor. 

Yaklaşık 7 yıldır Çorlu Huzurevi’nde kalan 8 çocuk ve 17 torun sahibi Akdemir’in her ihtiyacı eksiksiz bir biçimde görevliler tarafından karşılanıyor.

Eşini kaybettikten sonra huzurevine yerleşen Akdemir, duygularını, özlemini, sıkıntılarını söylediği türkülerle anlatıyor.

Ramazan Akdemir AA muhabirine yaptığı açıklamada, türkü söylemeyi çok sevdiğini söyledi.

Eskiden sürekli şarkı, türkü söylediğini şimdilerde ise yaşının verdiği olumsuzluklar nedeniyle eskisi gibi çok söyleyemediğini ifade eden Akdemir, “Eskinden devamlı söylerdim. Fakat yine de tutamıyorum kendimi söyle dediklerinde söylüyorum. Türkü söyleyince mutlu hissediyorum kendimi. Bir ortamda olunca ve hadi bir türkü söyle dediklerinde seviniyorum. Burada beni çok sevdiklerini söylüyorlar ben de onları çok seviyorum.” diye konuştu.

“BİR TÜRKÜM VAR REİS’İ CUMHUR’A SÖYLEMEK İSTİYORUM”

Türkiye’nin eskiye nazaran çok iyi duruma geldiğini anlatan Akdemir, gençlere de bazı önerilerde bulundu.

Şimdiki gençlerin sosyal medya ve teknolojiye kendilerini fazla kaptırdıklarını vurgulayan Akdemir, dünyanın gelip geçici olduğunu bu nedenle gençlerin elindekilerin kıymetini bilmelerini tavsiye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a telefonda da olsa bir türkü söylememek istediğini dile getiren Akdemir, “Gençler birbirini kırmasın, beraber mutlu olsunlar. Ömür gelip geçici, hayat çok kısa. Kısacık bir zaman için kimseyi kırmaya değmez. Benim bu hayatta bir hayalim var. Bir türküm var Reis-i Cumhur’a söylemek istiyorum. Eğer söylersem öldükten sonra gözüm açık gitmez.  Bu türkü sarı gelin türküsü.” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ (AA) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler