WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

‘Yarınını inşa et’ eğitimi

‘Yarınını inşa et’ eğitimi
Bu haber 05 Aralık 2018 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından geleceğin işgücü ve ülkenin yarınları olan öğrenciler ve öğretmenleri için kodlama ve robotik üzerine eğitim verildi. 

“Yarını İnşa Et” adıyla tasarlanan Eğitim ve Dijital Dönüşüm programı kapsamında ildeki 35 öğretmene Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kodlama ve robotik üzerine eğitim verildi.  Eğitime gönüllü olarak katılan 35 öğretmene, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından Robotistan’ın katkılarıyla teknoloji kiti verildi.

Eğitim sonrasında 1 hafta içerisinde eğitim alan öğretmenler tarafından 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinden 5 kişilik ekipler oluşturulacak ve hazırlanan projeler ile çalışır prototipleri yarıştırılmak üzere TTGV’ye gönderilecek.

Yapılan eğitimde gönüllü öğretmenlere arduino ve arduino IDE konularında bilgiler verildi. Set-Up ve Loop fonksiyonları tanıtımı yapıldı ve basit kullanımı gösterildi. Blink, Buton, Led, Potansiyometre uygulamaları yapıldı.  Yapılan eğitimin sonunda ortaya çıkarılan prototip robotlar yarıştırıldı. Dereceye giren robotların sahiplerine madalya ve tüm eğitime katılan öğretmenlere belgeleri Şube Müdürü İbrahim Çakal tarafından verildi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler