WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yatırım adımları atılacak

Yatırım adımları atılacak
Bu haber 20 Temmuz 2019 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Evenew  İş Danışmanlık Ltd. Şti. CEO’su  Nadeem Ahmed Khan, Firma Yöneticileri; Nalan Dal, Muhammad Nasir, Ahsan Jamal, Zubair Ahmad Khan, Bayram Karacan, Yatırımcılar;  Muham. Azhar Kiyeni, Hafiz Mubeen, Şakir Karakoyun ve Ercan Karacan’nın bulunduğu yatırımcılar Çorlu TSO’ya ziyarette bulunarak iki ülke arasındaki işbirliğinin ve ticaretin artması üzerine fikir alışverişinde bulundular.

Ziyarette   Meclis Başkanımız Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Başkanımız İzzet Volkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Tunalı, Mehmet Manav, Meclis Üyeleri; Gökhan Tunalı, Kadir Emre Uzun, Hüseyin Yüksel ve Genel Sekreter İbrahim Karağöz hazır bulundular.

Ziyarette Çorlu ve Bölge hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanımız İzzet Volkan, Çorlu TSO’nun faaliyet ve projelerinden bahsetti.

“BÖLGEMİZ  CAZİP BİR YATIRIM MERKEZİDİR”

Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren  Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Çorlu konum olarak İstanbul’a ve Avrupa sınırına yakınlığından dolayı oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır.Tekirdağ 1 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Üretimde ve ihracatta Türkiye’nin dördüncü ve beşinci sırasında konumlanan bir şehirdir. Bunun içinde üretimin %80’i Çorlu, Çerkezköy bölgesinde yapılmaktadır. Bölgemiz Türkiye’nin en çok göç alan ve her dönem ilk üçe giren şehirlerinden biridir. Hem İstanbul’un hem de Avrupa’nın komşusu sayılıyoruz. Şuan yeni düzende İstanbul’da sanayileşmeye izin verilmiyor mevcutların da şehir dışına çıkması konusunda teşvik ediliyor.  Bölgemiz sanayi yatırımı için  İstanbul’un doğu tarafıyla karşılaştırıldığında %80 daha ucuz olduğu için büyük yatırımlar için bu bölgeyi tercih ediyorlar. Bundan dolayı çok hızlı büyüyoruz. Bölgemizde 13 tane Organize Sanayi Bölgesi, bir tanede serbest bölge mevcut. Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olmak üzere dört tane liman var. Havalimanımız var. İstanbul Edirne arası Avrupa’ya bağlayacak olan hızlı tren mevcuttur. Avrupa’ya ulaşımda bütün karayolları bizim üzerimizden geçmektedir. Bölgemiz çok cazip bir yatırım merkezidir.  Bu dönem ki en büyük şansımız TBMM Başkanımızın bölgemizden olmasıdır. Oluşabilecek sorunlarda ve teşvikler konularında çok büyük destek sağlamaktadır. Pakistanlı yatırımcıların Çorlu’daki iş fırsatlarını değerlendirmeleri  ve yatırım yapmaları bölgemiz adına katma değer yaratacaktır” dedi.

“TİCARİ ADIMLAR ATILMALI”

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın Trakya’daki en büyük oda olduğunu belirten Meclis Başkanı Erdim Noyan, “Üye sayımız ile Trakya’nın konum olarak en önemli noktasında bulunuyoruz. Bölgemizin kalkınması için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Ülkeleri tanımanın oluşturacağı başarılı ilişkilerin sosyal ve kültürel açılardan da kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. İki ülke arasında ticari adımların atılmasının  son derece önemli olduğunu düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Evenew  İş Danışmanlık Ltd. Şti. yetkilileri ve yatırımcılar Pakistan yatırım olanakları hakkında bilgiler vererek bölgemizde bulunan konut projelerini, ASB ve Organize Sanayi bölgelerimizi gezerek incelemelerde  buldular.

Habertrak/Ayşe Keşkek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler