WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yeni cihazlar teslim edildi

Yeni cihazlar teslim edildi
Bu haber 30 Mart 2020 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkilerini yoğun bir şekilde gösteren koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Malkara Devlet Hastanesi’ne teslim edilmek üzere yeni solunum cihazları alan Malkara Belediyesi sağlığın her şeyden önde geldiğini ispatladı.

Alınan yeni solunum cihazlarının Malkara Devlet Hastanesi’ne teslim eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;“Malkara Belediyesi olarak ilçenin önde gelenleri ve STK’lar ile iş birliği içerisinde olup yeni solunum cihazlarının alımını gerçekleştirdik. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında  Malkara Devlet Hastanesi’nin solunum cihazı kapasitesini yüzde 75 oranında arttırmış olduk. Koronavirüs vakalarında en güçlü negatif etkinin solunum yetmezliği olduğu biliyoruz. Özellikle yoğun bakımda tedavi gören hastaların büyük ihtiyaç duyduğu solunum cihazlarının Malkara Devlet Hastanesi’ne kazandırılması tüm Türkiye’ye örnek olacak bir iş oldu.

Özellikle İtalya ve İspanya’da yeterli solunum cihazı bulunmadığı için doktorların çaresiz bir şekilde hastalar arasında tercih yapmak zorunda kaldığını üzülerek öğrendik. Koronavirüs salgını maalesef ülkemizde her geçen gün etkisini arttırıyor. Bu durumda panik olmamak gerekiyor. Ancak tedbiri de elden bırakmamak lazım. Solunum cihazlarının bugünlerde tüm dünya için ne kadar gerekli olduğunu öğrendik. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ilçemizin bir çok yerinde dezenfekte çalışmaları yapılıyor ve tedbirlerimiz artarak devam ediyor.

Bilindiği gibi benim mesleğim Eczacılık. Yani sağlık sektörünün içinde yer alıyorum. Yaşanan bu gelişmelerin ardından vatandaşlarımızı virüsle mücadele kapsamında hayatta tutunmak adına en büyük katkıyı sağlayacak unsurlardan birinin solunum cihazları olacağını tespit ettik. Bu süreçte ilçemizin önde gelenleri ve STK’larımız ile birlikte tek yürek olduk. El ele omuz omuza vererek yeni solunum cihazlarını alıp, hemşehrilerimiz için Malkara Devlet Hastanesi’ne kazandırdık. Çevre ilçe ve illere de solunum cihazlarının alımı ile ilgili örnek davranış teşkil ettiğimizin bildirimlerini ve telefonlarını alıyoruz.Bu da bizim Koronavirüs salgını ile mücadele motivasyonumuzu oldukça arttırıyor.“ diyerek kendilerine destek mesajları atan ve Koronavirüs ile mücadelede tek yürek olan tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler