WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Zaman kaybına tahammülümüz yok”

“Zaman kaybına tahammülümüz yok”
Bu haber 08 Temmuz 2019 - 16:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaevli Düğün Salon’unda Danışma toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaklaşan seçimler için zaman kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını vurgulayarak, “Seçimlerden 97 gün geçti ve zaman süratle geçiyor. Bir süre sonra bakmışız ki geride kalan bin yedi yüz otuz günde geçmiş. Ondan sonra seçimler geldi. O nedenle şimdi artık bizim zaman kaybına tahammülümüz yok. Bir kere şunun altını çiziyorum. Kazanan kaybetmemesi gerekir.”dedi.

“Seçimlerin üzerinden bugün itibariyle 97 gün geçti. Yani 97 gün önce biz ilçelerde her tarafta sandık başlarında kim kazanacak? Nasıl kazanacağız? Bunun çalışmasını yaparken her şey bitti. Seçilen seçildi. Kazanan kazandı. Kaybeden kaybetti. 97 gün geçti ve zaman süratle geçiyor. Bir süre sonra bakmışız ki geride kalan bin yedi yüz otuz günde geçmiş. Ondan sonra seçimler geldi. O nedenle şimdi artık bizim zaman kaybına tahammülümüz yok. Bir kere şunun altını çiziyorum. Kazanan kaybetmemesi gerekir. Asla kaybeden arkadaşlarımı suçlamıyorum. Ama elinde böyle bir güç varken hepimizin biz bu gücü kaybederek, rakiplerinize veriyorsak rakiplerimize büyük bir güç kazandırıyoruz demek. Örneği Kapaklı, Süleymanpaşa, Ereğli, Hayrabolu’da olduğu gibi şimdi bakıyorsunuz ki her sabah Sevgili Ekrem Bey’in icraatlarını görürken gururla izlerken sabah bakıyorsun ki akşam biten Perşembe Pazarının çöplerini topluyor. İcraat diye gösteriyor. Gidiyor oradan 10 kamyon kum döküyor ben plaj yaptım diye bunları gösteriyor. Tamam yani ama bunlar icraat değil tabi bunu biliyoruz” dedi.

“KAPAKLI İÇİN RADİKAL KARARLAR ALMAMIZ LAZIM”

Kapaklı için radikal kararlar almalıyız açıklamasında bulunan Albayrak, “Önce bu göreve gelenler yani ben Belediye Başkanı oldum diyenler artık bürokrattırlar. Bağımsız değildirler. Siyasetçi de değildirler. Yoksa gidip, Kibariye konserinde olduğu gibi siyasi konuşma yapamazsın Belediye Başkanı olarak böyle bir hakkınız yok. O nedenle Tekirdağspor taraftarı gibi maçta sarı siyah diye Belediye Başkanı tezahürat yaptıramazsın. Belediye Başkanı tarafsızdır. Belediye Başkanı ciddidir. Belediye Başkanı makamın hakkını vermek zorundadır.23 Haziran heyecanı lazım. O heyecanı yaşacağız. O heyecanı yaşadığımız zaman 12-0’da da böyle oldu. O nedenle bugün geldiğimiz noktada da artık bir an evvel örgütler yenilensin. Genel Merkez ne yapacaksa kararını versin. Hep beraber oturalım. 2023 seçimlerine odaklanalım. Devletle yarıştık burada buna rağmen çok az farklarla 4 belediye Kapaklı hariç Kapaklı’yı buradan söylüyorum. Kapaklı’yı özel masaya yatıracağız. Kapaklı için radikal kararlar almamız lazım” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİN BÜROKRATI DEVLETİNDİR”

Başkan Albayrak, AK Parti’nin İl Başkanı AK Parti’nin Belediye Başkanı ilin valisini ‘abi’ diye hitap edemez ifadesini kullanarak, “Yeni atanan AK Parti’nin il başkanına veya ilçe başkanına Tekirdağ’ın resmi devletin bürokratları yarış yaparcasına gidip, fotoğraf çekiyor partide. Bizim aramızdaki fark bu. Benim 4 tane bürokratım kendi partimden gitti diye soruşturma açtırdım. Benim TESKİ’de 4 bürokratıma soruşturma hala devam ediyor. Ceza da vereceğim. Bunu yapamazlar. Ne olursa olsun devletin bürokratları gidip, hangi iktidarda olursa olsun partide fotoğraf veremezler. Devletin bürokratı devletindir. AK Parti’nin bürokratı değillerdir. Bunun için zamanı gelir.  Memur görevi kadar memurdur. Zamanı gelir bu devran döner herkes hesap sorar. Herkes tarafsız olmak zorunda. AK Parti’nin İl Başkanı AK Parti’nin Belediye Başkanı ilin valisini ‘abi’ diye hitap edemez. Olmaz arkadaşlar. Böyle bir ortamda Tekirdağ’da siyaset yapıyoruz. Ancak ne olursa olsun çok net söylüyorum. Biz güçlüyüz. Biz inançlıyız. Çünkü bizim ruhumuzda Kuvayi Milliye var. Ama en önemlisi de Kurucu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk var. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partili FETÖ’cülere bakmasın. Kalkanımız belli. Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Devrimcilik, Laiklik, Halkçılık bu kalkan olduktan sonra buraya FETÖ’de gelemez. Hiçbir hain giremez. Bu iş böyle. Bundan sonraki çalışmalarımızda birbirimizi hiç kırmamak, birbirimizi acımasızca eleştirmeden, 31 Mart 2024 seçimlerinde Tekirdağ’ın genelinde yine 12-0 yapacağız ama bir şey daha var. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan sayısı 6’dan 11’e çıktı. İnanıyorum bu güç 2013’te Cumhuriyet Halk Parti’yi tek başına iktidara taşıyacak” açıklamasında bulundu.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ HALKIN GÖNLÜNDE UMUT OLMUŞTUR”

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk, Halkın büyük çoğunluğu zor ekonomik koşullar altında ezildiğinin altını çizerek, “Öncelikle şu hususa belirteyim. Danışma toplantısının zamanlamasıyla ilgili bazı sitemler oldu. Doğaldır. Haklıdırlar. Katılıyorum. İstanbul seçimlerinin olmasıyla biraz ertelenmek zorunda kaldı. Ama İstanbul’u aldığımız için de buna da değdi o sevinci hep birlikte yaşadık. 26 yıl önce Erzincan Başbağlar da yurttaşlarımız katledilmişti. Rahmetle anıyorum ve katledenleri de lanetliyorum. Ayrıca 8 Temmuz’da 2018 Çorlu tren faciasında ölenlerin yakınları hala adalet arıyor. Destekliyoruz ve onların yanında olduğumuzu da bildirmek istiyoruz. Ülkemizde şu an da yaşadığımız birçok sıkıntı var. Ekonomik kriz, işsizlik, yolsuzluk, yoksulluk, terör belası ülkemizin hala kaderi olmaya devam ediyor. Maalesef bunların hiç birisini çözemedik. Bu toplum bunların hiç birisini de hak etmiyordu. Şu an da esnafımız, çiftçimiz, işçimiz, memurumuz, çalışanlarımız gerçekten zor ekonomik koşullar altında eziliyor. Bu iktidar henüz daha bir çare bulamadı. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi halkın gönlünde umut olmuştur” diye konuştu.

“GELECEĞİN İKTİDARI CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAKTIR”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Öztürk, Büyükşehirlerin büyük çoğunluğu Cumhuriyet Halk Partili olduğuna değinerek, “Gelecekte iktidarın yolunu açacak bir parti olmuştur. Getirdiği çözüm önerileri ve vatandaşları kucaklaması ile artık geleceğin iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Bugüne kadar 17 yıldır tek başına iktidarı yönetenler istedikleri yasaları çıkarabilirler. Her şeyi yapabiliyorlar. Ama ekonomiyi yerin dibine batırdılar. Kefen paramıza bile göz dikildi. Geldiğimiz nokta maalesef bu. Acı olan da bu. Dünya’da tek başımıza kalmış bir ülke olduk. Türkiye Cumhuriyeti bunu hiçbir zaman hak etmiyordu. Hak etmeyecekte artık gemi su almaya başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi Büyükşehirlerin hemen hemen çoğunu kaybetti. Büyükşehirlerin büyük çoğunluğu Cumhuriyet Halk Partili oldu. Artık bundan sonrası da iktidar olabilmektir. Görev yapılan tüm belediyelerde alnın akıyla çıkan bir partiyiz. Hırsızlık, yolsuzluk hiçbir şey bulamadılar. Şuan da devrettikleri belediyelerde maalesef pislikler fışkırıyor desem doğru söylemiş olurum. İnşallah yargı hepsini gereğini verecektir” şeklinde konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ŞOV YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

Tekirdağ Türkiye’nin incisi olmaya aday bir şehirdir diyen Öztürk, “Trakya, Tekirdağ gerek yaşam biçimiyle gerek kültürüyle sosyal demokrat ağırlıklı bir bölgedir. Tekirdağ Türkiye’nin incisi olmaya aday bir şehirdir. Özellikle Büyükşehir Belediyesi Başkanımız burada kendisine teşekkür ediyoruz. Trakya’nın en büyük meydanını hazırlıyor. Yakında tamamlanıp, açılacak. Süleymanpaşa Belediyesine bakıyoruz. Şov yapmaya devam ediyor. Henüz daha kaç aylık zaman geçti. Rutin işler devam ediyor. Ama izliyoruz. Bakıyoruz. Doğru yaptığı zaman alkışlayacağız. Hata yaptığı zamanda eleştireceğiz. Hiçbir zaman geri durmayacağız. Çünkü ‘Tekirdağ halkı her şeyin en iyisine layıktır’ diye düşünüyoruz. Şimdi 31 Mart yerel seçimlerinde 12-0 olan bir ilimizde yani Tekirdağ’ımız da maalesef 4 ilçemizi kaybettik. Vatandaşın takdirine saygı duyuyoruz. Böyle değerlendirdiler. Sonuçta 2024’te tekrar seçimler olacak. Şimdi neden kaybettik? Nasıl kaybettik? Elbette tartışılacak. Hatalar tespit edilecek. Bundan sonraki süreçte bu hatalara düşülmemesi ve doğru işler yapılması için bu bir başlangıç olacaktır. Şu an için Süleymanpaşa Belediyesi çalışıyor. İzliyoruz. Bakacağız ama biz önce birbirimizi suçlayarak, birbirimizi kırarak, birbirimizi ötekileştirerek buradan bir sonuç alamayız. Bunun nedenini de söyleyeyim. Mantıklı, akılcı, bilimsel bir şekilde irdelendiğinde bundan sonra ki seçimlere çok daha hazırlıklı iyi bir şekilde girmiş olacağız. Bizim amacımız şu buraya geldik. Bira arada toplandık. Amaç danışmak, konuşmak ve çözüm önerileri getirmek. Çözüm önerileri geleceğe rehber olsun istiyoruz. Bu nedenle buradaki danışma toplantımızın bu amaca hizmet etmesi en büyük dileğimizdir” İfadelerini kullandı.

Habertrak/Zekiye Türkkan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler