WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Zehire geçit yok

Zehire geçit yok
Bu haber 11 Ocak 2019 - 14:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da en büyük uyuşturucu operasyonu

Zehire geçit yok

134 kilogram hap ele geçirildi

1 milyonluk şehri zehirleyecek kadar uyuşturucu ele geçirildi

  2019 yılının ilk ve en büyük uyuşturucu operasyonu Tekirdağ’da yapıldı. Yapılan operasyonda 2 tırda 134 kilogram (600 bin adet ) uyuşturucu  (Extacy) hap ele geçirilirken olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin yapmış olduğu planlı çalışmalar kapsamında ülkeye Romanya ve Bulgaristan üzerinden yüklü miktarda uyuşturucu madde getirileceği yönünde istihbarı bilgiler elde edilmesi üzerine operasyon düzenlendi.

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi otoban çıkışında durdurulan 2 tırda yapılan aramada gizli bölmelere zulalanmış halde toplam 134 kilogram (600 bin adet ) uyuşturucu  (Extacy) hap ele geçirildi.

Konu ile ilgili 3 şahıs gözaltına alınarak, soruşturma işlemlerine başlandı.

 “YENİ YILDA YAKALADIĞIMIZ EN YÜKLÜ MİKTAR”

Konuyla ilgili Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarımızın istihbarat, kaçakçılık, narkotik şubelerimize ait tüm personellerimizin yapmış oldukları uzun süreli takip ve çalışma sonucu dün ilimizin sınırları içerisinde yurtdışından getirilen tırların durdurularak zula diye tabir ettiğimiz gizli bölmelerinden çıkarılan 134 kilogram kimyasal uyuşturucu dediğimiz hap olarak tabir ettiğimiz, 600 bin hapın yakalanması sonucu ele geçirilmiştir. Bunu 134 kilo olarak değerlendiriyoruz. Yeni yılda yakaladığımız en yüklü miktardır. Bunun diğer biz özelliğini de şöyle değerlendirebiliriz. 600 bin kimyasal Extacy hapın tamamının ülkemizdeki vatandaşları kullanımına gönderilmiş olmasıdır. Bunu yakalamakla en az 2 katıda kadar vatandaşımızı bundan kurtarmış oluyoruz. Şöylede tabir edebiliriz. İlimiz nüfusu bir milyon bu hapların kullanılması halinde yaklaşık ilimizin nüfusu kadar vatandaşın uyuşturucu kullanılmasına engel olduk diyoruz. Şu anda 3 şahıs yakalandı. Bunların kullanmış oldukları 2 tır elimizde” dedi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler