WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

10 KANTİN RUHSATSIZ

10 KANTİN RUHSATSIZ
Bu haber 02 Mart 2017 - 16:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi okul kantin denetimlerine devam ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi ilçe merkezinde bulunan tüm ilk ve orta dereceli okulların kantinlerini denetlemeye devam ediyor.  Öğrencilerin sağlığını dikkate alan Süleymanpaşa Belediyesi  ikinci dönemin başladığı günden bu yana Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü aracılığıyla 45 okul kantinini denetledi.  Denetimlerde, 10 kantinin ruhsatsız, 4kantinin ise hijyenik olmadığı tespit edildi.

HİJYEN KURALLARINA UYULMASI GEREKİR

Kantin sahiplerine kantinde satılan ürünlerin hazırlık aşamasından, gıdaların kullanım şekline ve depolanmasına kadar her aşamada hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirten Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri hizmetlerinde eksiklikler bulunan işletmelere uyarılarda bulundu.

10 KANTİN RUHSATSIZ 4 KANTİN HİJYENİK DEĞİL

45 okul kantinin denetimden geçtiği denetimlerde, 10 kantinin İş Yeri Açma Ruhsatının olmadığı ayrıca 4 kantinin hijyenik olmadığı tespit edildi. İş yeri sahiplerine en kısa sürede eksiklerini tamamlanması için süre verilirken bir sonraki denetimlerde hijyenik olmamaları durumunda ve eksik belgelerini tamamlamayan kantin sahiplerine cezai işlem yapılacağının bilgisi verildi.

Okulların kantinlerinde çalışanların iş kıyafetleri ve personel hijyeni, ürünlerin son kullanma tarihleri, soğuk gıda depolama odaları, kantinlerin fast food bölümlerinde bulunan davlumbaz ve havalandırmaları ile işyeri ilaçlama belgeleri ve işyeri açma ruhsatları titizlikle kontrol edildi.

Denetimler esnasında, gıda maddelerinin ilgili mevzuata uygunluğu, gıdaların muhafazası ve satışı konusunda uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler aktaran Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, özellikle çalışan personelin yaptığı işler konusunda eğitimli ve bilinçli olmasını, yaptıkları işin niteliğine göre iş kıyafetleri, bone, maske ve eldiven kullanmaları gerektiğinin altını çizdiler. Habertrak/Alev Zinni

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER