DOLAR 16,8853 % -2.7
EURO 17,8334 % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % -2,33
BITCOIN 21.278,40 0.55
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 20°

Son Güncelleme :

11 Haziran 2022 - 10:12

“Ergene Velimeşespor Küçümsenecek Bir Takım Değil”

Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor tesislerinde Ergene Velimeşespor genel kurulu yapıldı. Genel kurulun dilek ve temenniler kısmında söz alan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Velimeşespor küçümsenecek bir takım değildir “ dedi.

Tekirdağ’ı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olan Ergene Velimeşespor’un genel kurulu yapıldı. Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de genel kurulda yaptığı konuşmada Ergene Velimeşespor’un küçümsenmeyecek bir takım oluğunu ifade ederek, “Ergene Velimeşespor  küçümsenecek bir takım değil, bugün Türkiye’nin her tarafında ismi olan bir takım bu noktaya kolay gelmedik. Hakikaten büyük emek var. Geçmiş dönemde görev alan başkanlarımıza arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bugünlere gelmek hiç kolay değil hayal edemeyeceğimiz bir noktaya gelindi.  Çok şansız bir dönem geçirdik maliyetler çok arttı, hastalık ve diğer nedenler bizler de hastalık geçirdik takımdan ayrı düştük birebir takip edemedik ama tabii kolay değildi” dedi.

“Türkiye’nin Her Yerinde Spor Camiası Ergene Velimeşespor’u Biliyor, Tanıyor”

Geçtiğimiz günlerde Van ziyareti yaptığını ifade eden Başkan Yüksel, “Örneğin ben geçen haftalarda Van’a gittim siyasi olarak gitmemize rağmen spor camiası bizi karşıladı, bunlar spor sayesinde oluyor insanların birbirine dayanışması spor sayesinde oluyor. Bugün çok büyük bir camiayız bunun bilincinde miyiz ne kadar bilincindeyiz bilemiyorum bilenler muhakkak vardır. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buralarda olmasını hiç kimse istemez ama şansızlık. Tabii her şey ekonomiye dayanıyor parasal güce dayanıyor. Rakiplerimiz ekonomik olarak bizlerden çok güçlü” diye konuştu.

“Tekirdağ’ı Türkiye’de Bizler Temsil Ediyoruz”

Tekirdağ’ı spor kulübü olarak Türkiye’de bizler temsil ediyoruz. Ergene Velimeşespor temsil ediyor diyen Başkan Yüksel, “Ergene Velimeşesporun her zaman marka olduğunu üzerine basa basa söylüyorum ama bürokrasiden biz hiç destek görmedik.  Çok net söylüyorum. Geçen hafta Sivas maçı vardı Sivas başsavcısı İstanbul’a maça geliyor. Gittiğimiz şehirlerde Valiler, Kaymakamlar takımın başında ilin, ilçelerin ileri gelenleri takımın başında ama biliyorsunuz biz bunlardan mahrum kaldık. Bir takım şehrin her şeyidir aslında. Kolay değil bu, Türkiye’nin her yerinde şehri sen temsil ediyorsun. İnşallah bütün zorluklara rağmen bu sene güzel bir sezon geçiceğeceğiz. Tekrar tüm seyircilerimize eski yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Rahmete kalan yöneticilerimize, futbolcu abilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İsmini veremediğimiz spor büyüklerimiz de var onların isimlerini de tesislerimizde yaşatmak istiyoruz yönetim kurulu kararıyla onların isimlerini diğer salonlarımızda yaşatalım diğer spor alanlarımızda yaşatalım. Seyircisinden malzemecisine kadar tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Sanayici Buradan Kazanıyor Memleketine Yatırıyor”

Birlik beraberliğimizin devam etmesini arzu ediyorum diyen Başkan Yüksel, “Biz de o kadar sanayi var ama sanayici bu işe çok soğuk bakıyor parayı buradan kazanıyor ama kendi memleketlerine yatırım yapıyorlar inşallah gönül ister ki böyle bir takıma sahip çıkılmasını bekliyoruz inşallah sahip çıkarlar bizlerde tabii ki bu konuda mücadele edeceğiz” dedi.

“Bu İşin Siyaseti Yok”

Başkan Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu işin siyasi boyutu hiçbir zaman yok tüm arkadaşlarıma tekrar tekrar söylüyorum o yüzden görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum futbol takımına şöyle bir önerim var bu dönem gençleri görmek adına daha önce belediye başkanlığı kupası yapılmıştı gençleri görmek adına belediye başkanlığı kupası düzenlenmesini arkadaşlarımdan rica ediyorum öneriyorum bu takım bu sene düştüyse çıkmasını da bilir ne gerekiyorsa yapacağız.”

“Başarı Varken Herkes Kahraman Olur Başarısızlıkta Bütün Suç Bizim”

Konuşmasının bir bölümünde takımın teknik direktörü Özgür Sağlam’a da teşekkür eden Başkan Yüksel, “Özgür hocam da burada ona da ayrıca teşekkür ediyorum başarı varken herkes kahraman olur başarısızlık da bütün suç bizimdir bu sene rakamlar çok arttı maliyetler ikiye üçe katladı 15 – 20 bin TL’ye deplasmana giderken 40 bin, 50 bin, 70 bin liralık deplasman süreçleri yaşadık. Hele ki geçen dönem sadece 400 bin TL test parası ödedik. Bunlar devletten almamız gereken yardımlardı ancak bunlardan mahrum kaldık” diye konuştu.

Bölgenin siyasilerini gittiğimiz yerlerde görüyoruz bölgelerine çok büyük tesisler kazandırmışlar diyen Başkan Yüksel, “İnşallah bize de gelecek dönemde ilimizde bunları görmek kısmet olur. Tekrar kongreye katılan herkese teşekkür ediyorum.  Eksiklerimiz var mıdır vardır. Kolay mı değil. Bütün arkadaşlarımız fedakarlık gösterdiler antrenörlerimiz malzemecimiz herkes fedakarlık gösterdi. Kulüp başkanına kadar herkes emek verdi. Talihsiz bir gruba düştük güçlü rakiplerimiz vardı. Bürokrasimiz yoktu seyirci baskısı çok önemli inşallah bu sene iyi bir takım yaparak iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu. Haber Merkezi