WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

2. Kooperatifçilik Buluşması gerçekleştirildi

2. Kooperatifçilik Buluşması gerçekleştirildi
Bu haber 24 Ekim 2020 - 10:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), 1’ncisini 30 Eylül 2020 tarihinde düzenlediği “Kooperatifçilik Buluşması”nın 2’ncisini T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale’nin de katılımı ile gerçekleştirdi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen “2. Kooperatifçilik Buluşması” Programı’na; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzun ile Kadın Kooperatif Başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:
“Öncelikli olarak bugün 2’ncisini düzenlediğimiz “Kooperatifçilik Buluşması”na hoş geldiniz diyor ve katılımınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. 30 Eylül 2020 tarihinde 1’ncisini düzenlediğimiz “Kooperatifçilik Buluşması”nda “Kooperatifçilik Otobüsü”nün Kırklareli’mizi ziyaret etmesi için Genel Müdürümüzden ricada bulunmuştuk. Bu kadar kısa bir sürede kendilerini ilimizde ağırlamak bizim, kooperatif başkanlarımız ve üyelerimiz için değerli ve çok önemlidir.

“TÜM İMKANLARIMIZ İLE YANINIZ DA OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİZ”

“İnsanlık olarak çok zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Yakamıza yapışan Korona Virüsü pek çok konuyu tekrardan ele almamızı gerektirdi. Toplumların yaşam tarzı, tercihi, üretim ve tüketim bağımlılığı tümü ile değişti ve değişmeye de devam ediyor. Ülkemizde ve dünyada dayanışarak üretmenin dolayısıyla da kooperatiflerin önemi giderek artıyor. Bizlerde kooperatiflere gerekli önemi göstermeye ve elimizden geleni yapmaya gayret sarf ediyoruz. Ülkemizde başarı hikayelerini dinlediğimiz bir çok kooperatifimiz var. Bu kooperatiflerin sayıları da her geçen gün artıyor. Bunlara baktığımızda hepsinin tek bir ortak özelliği var. Tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru analiz etmişler. Üretim ve pazarlamada çağı yakalamışlar. Biz artık Kırklareli kooperatiflerinin de başarı hikayelerini Türkiye’ye anlatmak ve tanıtmak istiyoruz. Alın teriniz ile büyük emekler verdiğiniz üretim yolculuğunuzda tüm imkanlarımız ile yanınız da olduğumuzu bilmenizi isteriz.”

“SORUNLARINIZDA ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPMAK İSTEDİK”

“Değerli Kooperatif Başkanlarımı ve üyelerim; biliyoruz ki sorularınız var, biliyoruz ki sorunlarınız var. Bu sebeple sizlerle bir araya gelmek, sorunlarınızda üzerimize düşenleri yapmak istedik. Sizlerin sorunlarına elimizden geldiğince çareler üretmek, taleplerinizi Ankara’ya iletmek ve bunların takipçisi olmak bizim asli görevimizdir. Ne mutlu ki bu defa Ankara’yı buraya getirdik.

30 Eylül’de birincisini düzenlediğimiz “Kooperatifçilik Buluşması”nda şehrimize davet ettiğimiz Kooperatifçilik Otobüs ile şehrimize ziyarete gelen T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale ile heyetine, kooperatifçilik ve destekler hakkında bilgilendirme yapan uzmanlarımıza, buluşmamıza yüksek katılım ve ilgi gösteren kadın kooperatiflerimize tekrardan teşekkür ederim.” Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER