DOLAR 18,1111 % 0.15
EURO 18,2301 % -0.21
GRAM ALTIN 1.019,52 % -0,20
ÇEYREK A. 1.666,91 % -0,20
BITCOIN 392.396 -8.318
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

2022 Yerli Gübre Yılı ilan edilecek

Son Güncelleme :

27 Ağustos 2021 - 11:32

2022 Yerli Gübre Yılı ilan edilecek

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere bir süredir Başkent Ankara’da bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Tarım Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile yaptıkları görüşme sonrasında yerli gübre üretimine ilişkin bir müjde açıkladı.

Çiftçilerin artan gübre fiyatlarından etkilenmemesi için Bakan Yardımcısına taleplerini ilettiklerini ifade eden İl Başkanı, Bakan Yardımcısı’ndan “2022 yılının tarımda “Gübre Yılı” ilan edileceğinin ve yerli gübre üretimine geçileceğinin” müjdesini aldıklarını söyledi.

Mestan Özcan yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı: “Sizlere çok önemli bir müjdemiz var. Tekirdağ’da çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda, fiyat artışı nedeniyle çiftçilerimizi yoran gübre meselesi ile alakalı bir farkındalık oluşturduk. Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Akif Özkaldı’yı ziyaretimizde kendilerine Trakya’daki çiftçilerimizin, gübre fiyatlarından etkilenmemesi yönünde taleplerimizi ilettik. Sayın Bakan Yardımcımız 2022 yılının Türkiye’de “Gübre Yılı” ilan edileceğinin, %100 yerli gübre üretiminin yapılmaya başlanacağının ve bu sayede çiftçilerimizin gübre fiyatlarından artık olumsuz yönde etkilenmeyeceğinin müjdesini verdi. Yerli ve milli ürün üretme konusunda son dönemde AK Parti önderliğinde yeni ve güzel işler yapıldı. Bunlara tarım ile alakalı yerli ve kontrol edilebilir gübre konusunu da eklemek üzereyiz. Yapılan çalışmalar sonucunda verim arttırıcı, fiyat kontrolü olan kaliteli gübreler üretecek ve çiftçimizin kullanımına sunacağız. Hayırlı, uğurlu olsun!”

Yerli gübre üretimiyle, gübrede ithalat oranının büyük ölçüde azaltılması ve yerli gübrenin çiftçilere en uygun fiyatla sunulması hedefleniyor. Haber Merkezi

%d blogcu bunu beğendi: