WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“29 Ekim 1923’te en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet’e kavuştuk”

Bu biyografi 29 Ekim 2020 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“29 Ekim 1923’te en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet’e kavuştuk”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Albayrak mesajında Cumhuriyetin Türk tarihinin en büyük çağdaşlaşma, demokratikleşme ve kalkınma projesi olduğunun altını çizerek; “Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. “dedi.

“TÜRK TARİHİNİN EN BÜYÜK DEMOKRATİKLEŞME VE KALKINMA PROJESİ”

Atatürk’ün önderliğinde başlatılan devrimlerin ülkemizin her alanında gelişmesi ve ilerlemesinin önünü açtığını söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Özgürlük ve bağımsızlık idealiyle Kurtuluş Savaşı’nı kazanan milletimiz, 29 Ekim 1923’te en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet’e kavuşmuştur. Cumhuriyet’in ilanı, Türk tarihinin en büyük çağdaşlaşma, demokratikleşme ve kalkınma projesidir. Atatürk’ün önderliğinde başlatılan devrimler ülkemizin her alanında gelişmesi ve ilerlemesinin önünü açmıştır. Cumhuriyet yönetimi hukuk devleti anlayışını beraberinde getirmiş ve başta kadınlar olmak toplumun tüm kesimleri kanunlar önünde eşit hale gelmiştir. Cumhuriyet vatandaşı olmak; fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür bireyler olmak demektir. Cumhuriyet nesilleri olarak atalarımızın mirası ve gelecek nesillerin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve yüceltmek en temel ilkemizdir. Üstlenmiş olduğumuz tarihsel sorumluluğun bilinciyle ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yılmadan çalışacağız. Bununla beraber Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yeni nesillere en güzel şekilde anlatmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelenin kahramanlarını şükran ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. “diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

DİĞER BİYOGRAFİLER