WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

3 AYDIR YÜKLENİCİ FİRMADAN MAAŞ ALAMADILAR

3 AYDIR YÜKLENİCİ FİRMADAN MAAŞ ALAMADILAR
Bu haber 16 Ekim 2020 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karayolları 18. Şube Şefliği’nin yol bakım ve onarım işini yürüten yüklenici firma çalışanları, yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadıklarını belirttiler. Ocak ayından beri de maaşlarını zamanında alamayan işçiler, Ekim ayı maaşıyla birlikte maaş sorunlarının 3 aya ulaşacağını dile getirerek isyan ettiler.

Karayolları 18. Şubesi Tekirdağ Şefliği altındaki şantiyede basın açıklaması yapan işçiler, Karayolları’nın yüklenici firması Denkyol İnşaat &Denkyol İnşaat Elektrik Yol Yapım ve Bakım Hizmetleri San Tic. LTD ŞTİ firmasında çalıştıklarını ve 3 ayı bulan maaş sorunu ile karşı karşıya olduklarını söylediler.

Şantiye önünde açıklamalarda bulunan yaklaşık 25 işçi asgari ücretle çalıştıklarını, daha önce de maaş sorunu yaşadıklarını ifade ettiler.

“MAAŞLARIMIZI SÜREKLİ GEÇ ALIYORUZ”

İşçiler adına konuşan Tahsin Çakır; “Burada maaşlarımızı sürekli geç alıyoruz. Kurban Bayramı’ndan beri bize maaş ödenmiyor. Ekim ayı ile birlikte 3 aydır bu böyle. Geçen Cuma ödeme vardı, yine yapmadılar. Şimdi de ‘500 TL verelim’ diyerek bizi başlarından salmaya çalışıyorlar. Bizim maaşımız yatmadan biz işe çıkmak istemiyoruz. Karayolları 18. Şubesi’nin yüklenici firması Denkyol İnşaat &Denkyol İnşaat Elektrik Yol Yapım ve Bakım çalışanlarıyız. 75 günü geçiyor içerde maaşlarımız. Şirket devletin hak edişlerini ödemediğini söylüyorlar. Devlet bunu denetlemeli.” dedi.

Öte yandan işçilerin maaşlarını alamadığı yüklenici firma yetkilileri de hak edişlerini devletten alamadıkları için işçilere maaşlarını ödeyemediklerini iddia ettiler. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER