DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.322,11 -0.982
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

AK PARTİ’DE YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

 

TOPLANTI FİLİSTİN GERİLİMİ NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, Habertrak Gazetesi’ni ziyaret ederek gazetenin 17. kuruluş yıldönümünü kutladı. Ziyarette konuşan İl Başkanı Ali Gümüş, yerel seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

31 Mart yerel seçimleri için yol haritasının, yapılacak genişletilmiş il başkanları toplantısında kararlaştırılacağını söyleyen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, “Genişletilmiş il başkanları toplantımız yapılacaktı. O toplantıda yerel seçimlere ilişkin manifestomuz, yol haritamız belirlenecekti. İsrail ve Filistin arasında yaşanan olaylar sonrası toplantı iptal edildi. Muhtemelen yakın bir tarihte gerçekleşecektir” diye konuştu.

İSRAİL FİLİSTİN OLAYLARI GÜNDEMDE

İsrail- Filistin olayları nedeniyle genişletilmiş il başkanları toplantısının iptal edildiğini söyleyen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, “7 Ekim’de büyük kongremizi yaptık. Güzel bir kongre icra ettik. Perşembe günü de genişletilmiş il başkanları toplantımız yapılacaktı. O toplantıda yerel seçimlere ilişkin manifestomuz, yol haritamız belirlenecekti. İsrail ve Filistin arasında yaşanan olaylar sonrası iptal edildi. Filistin bizim için önemli. Uluslararası bir problem. Filistin’de birçok şehidimiz var. Cumhurbaşkanımız da o mesele ile ilgili görüşmeler yapıyordur. İnşallah mazlumların daha fazla can kaybetmesinin önüne geçilir. Destek açıklaması da yaptı devletimizin yetkili makamları” şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMİN YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

Yapılacak genişletilmiş il başkanları toplantısında yerel seçim sürecinin değerlendirileceğini söyleyen İl Başkanı Gümüş, “Beklentimiz önümüzdeki hafta kendi gündemimizle yerel seçimlerle ilgili başvuruların süreleri konusunda sürecin değerlendirilmesi. Genel seçimde milletvekili aday adayları başvuru ücretlerini deprem bölgesine destek için AFAD’a yatırmıştı. Şimdi nasıl olacağı Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda karar altına alınıp duyurulacaktır. İlçe belediye başkan adaylığı ne kadar? Büyükşehir belediyesi, meclis üyeliklerinin ne kadar olacağı belirlenecek. Biliyorsunuz bizim her zaman engelliler için, gençlerimiz için önceliğimiz var. Kadın kontenjanımıza çok önem veriyoruz. Mahalli idareler seçimi için adaylık süreleri ile ilgili kararlar ilk genişletilmiş il başkanlıkları toplantısında yol haritamız ortaya konulacak. Muhtemelen yakın bir tarihte gerçekleşecektir. Ondan sonra da biz süreç hakkında alınan kararları bir basın toplantısıyla duyuracağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş’e AK Parti Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Nusret Mandacı eşlik etti.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

YOL HARİTASI BELİRLENECEK   TOPLANTI FİLİSTİN GERİLİMİ NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, Habertrak Gazetesi’ni ziyaret ederek gazetenin 17. kuruluş yıldönümünü kutladı. Ziyarette konuşan İl Başkanı Ali Gümüş, yerel seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu. 31 Mart yerel seçimleri için yol haritasının, yapılacak genişletilmiş il başkanları toplantısında kararlaştırılacağını söyleyen AK Parti Tekirdağ […]

12 Ekim 2023 - 13:03