DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

ALBAYRAK BİDEN’İ LANETLEDİ

ALBAYRAK’TAN ABD BAŞKANINA

 

 ÇOCUKLAR, KADINLAR VE MASUM İNSANLAR ÖLÜYOR

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesi İsrail’in Filistin topraklarında yaptığı saldırılar lanetlendi.

ABD Başkanı Joe Biden’in, Gazze’de en az 500 kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırı sonrası İsrail’i ziyaret ederek İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya sarılması tüm Türkiye’de tepkiyle karşılandı.

 İsrail’in kadın, çocuk demeden yaptığı vahşeti lanetleyen ve ABD başkanı Joe Biden’in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya sarılmasını kınayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Kadınları, bebekleri, masum insanları acımadan öldürecek saldırılarda bulunan İsrail’in bu yaptığını Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisi olarak hepimizin adına lanetliyorum. Buradan en büyük kınamayı da olayların başladığı zaman İsrail’e gidip onu öpen Amerika’nın başkanı Joe Biden’e yapıyorum. Onu da lanetliyorum.” diye konuştu.

 ABD BAŞKANI JOE BİDEN NETANYAHU’YA SARILMIŞTI

Hamas’ın, İsrail’e yönelik başlattığı “Aksa tufanı” operasyonu sonrası Ortadoğu kana bulanırken İsrail’in Gazze’ye başlattığı yoğun saldırılarılar hala devam ediyor. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısı sonrası Filistin, Ürdün ve Mısır görüşmeyi iptal edince 18 Ekim’de Tel Aviv’e geldi. Biden, uçaktan iner inmez önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya ardından Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’a sarıldı. ABD Başkanı Joe Biden’in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya sarılma fotoğrafı Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada tepkiyle karşılandı.

“BU BİR İNSANLIK DRAMI”

Meclis toplantısı öncesi konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Dünyada çocukları, kadınları, bebekleri, masum insanları acımadan öldürecek saldırılarda bulunan İsrail’in bu yaptığını Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisi olarak hepimizin adınına lanetliyorum. Olayları görüyoruz. Çocukların halini görüyoruz. Kendine geldikten sonra benim kolum nerede, bacağım nerede diyen masum insanlar var. Buradan en büyük kınamayı da olayların başladığı zaman İsrail’e gidip onu öpen Amerika’nın başkanı Biden’e yapıyorum. Onu da lanetliyorum. İnşallah biran evvel dünyada barış olur. Bu zulüm biter. Bu insanlık dramı biter.” diyerek İsrail’i kınadı.

Daha sonra gündem maddeleri okundu ve mecliste oylandı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

ALBAYRAK’TAN ABD BAŞKANINA    ÇOCUKLAR, KADINLAR VE MASUM İNSANLAR ÖLÜYOR  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesi İsrail’in Filistin topraklarında yaptığı saldırılar lanetlendi. ABD Başkanı Joe Biden’in, Gazze’de en az 500 kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırı sonrası İsrail’i ziyaret ederek İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya sarılması tüm Türkiye’de tepkiyle karşılandı.  İsrail’in kadın, […]

10 Kasım 2023 - 11:21