DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.136,32 -0.163
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Ayakta yolcu taşınmasına devam edilecek

Tekirdağ’da kırsal mahallelerden il ve ilçe merkezlerine yapılan toplu taşıma hizmetlerinde ayakta yolcu taşınmasına devam edilecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında köylerden gelen araçlarda ayakta yolcu taşınmasının kaldırılması gündeme geldi. Ayakta yolcu taşınmasının kaldırılması talebi oyçokluğu ile reddedildi.

İl ve İlçe merkezi dışındaki köylerden il ve ilçe merkezlerine yapılan toplu taşıma hizmetlerinde uzun mesafe ve hız limitlerinin yüksek olduğu, şehirlerarası ve İl yolları kullanıldığından köylerden il ve ilçe merkezlerine yapılan taşımalarda trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla ayakta yolcu taşımacılığının kaldırılması talebi gündemden çıkarıldı.

OYÇOKLUĞUYLA KARAR VERİLDİ

Meclis üyeleri Hüseyin Uzunlar, Fedai Yüksel, Ali Rıza Eti, Şenol Karaküçük, Hikmet Mutlu, Sait Yazı, Adem İçli, Nazmi Yamanoğlu, Halil İbrahim Cebeci, Dr. Osman İnan, Ramazan Kemal Kurt, Mustafa Çetin, Metin Kanat, Nizamettin Çoban, Ruhi Özden, Şakir Sezgin, Osman Turgutlugil, Hikmet Ata ve Bahadır Keresteci olmak üzere 19 meclis üyesinin ret oyuna karşılık, 32 kabul oyu ile talebin gündemden çıkarılması oyçokluğuyla karar verildi. Habertrak/Gülçin Kıyıcı

 

Tekirdağ’da kırsal mahallelerden il ve ilçe merkezlerine yapılan toplu taşıma hizmetlerinde ayakta yolcu taşınmasına devam edilecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında köylerden gelen araçlarda ayakta yolcu taşınmasının kaldırılması gündeme geldi. Ayakta yolcu taşınmasının kaldırılması talebi oyçokluğu ile reddedildi. İl ve İlçe merkezi dışındaki köylerden il ve ilçe merkezlerine yapılan toplu taşıma hizmetlerinde uzun […]

22 Ekim 2023 - 14:18