DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

BAKAN TEKİN’DEN PEMBE TABLO

“DERSLİK STOKUMUZ 2 BUÇUK KAT ARTTI”

 

BAKAN YUSUF TEKİN TEKİRDAĞ’DA

 Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanında deprem güçlendirmeleri nedeniyle okullar yıkılıp yerine yenileri yapılmazken, Tekirdağ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, derslik stokunun 2.5 kat arttığını söyleyerek pembe bir tablo çizdi.

 Bakan Tekin, bir dizi ziyaret için Tekirdağ’a geldi. Tekirdağ Valiliği ziyaretiyle programına başlayan Bakan Tekin, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ile görüştü. Daha sonra Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde İl Eğitim Değerlendirme toplantısına katılan Tekin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada eğitim yatırımlarına değindi.

 Eğitim yatırımlarının ciddi boyutta arttığını söyleyen Bakan Yusuf Tekin, “Son 20 yılda derslik stokumuz 2,5 kat artmış durumda. Aynı göstergeler öğretmen açısından da geçerli. Dolayısıyla son 20 yılda eğitime yapılan yatırımlar ciddi şekilde dikkat çekici boyutlara ulaşmış durumdadır” diye konuştu.

“EĞİTİM YATIRIMLARI DİKKAT ÇEKİCİ BOYUTLARA ULAŞTI”

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye genelinde eğitime yapılan yatırımlara değindi. Bakan Tekin, “Türkiye’de şu anda 20 milyona yakın öğrenci, 1 milyona yakın öğretmenimiz, 76 binin üzerinde de kurumumuz var. Koskoca bir teşkilatımız var. Bu teşkilatın da kendi içerisinde yönetilmesiyle ilgili hızlı karar alınması gereken ve sık sık kararların revize edilmesi gereken bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci doğru yönetmek adına taşra teşkilatlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Son 20 yılda eğitime yapılan yatırımlar dikkat çekici boyutlara ulaşmış durumdadır. Türkiye’de 2002 yılında 367 bin 145 derslik vardı. Bunlardan bir kısmının daha sonrası süreçte yıkılıp yeniden yapıldığını da varsayarsak, reel olarak 300 binin altında bir derslikle karşı karşıyayız. Ama şu an bizim Türkiye genelinde 742 bin 323 dersliğimiz var. Yani son 20 yılda derslik stokumuz 2,5 kat artmış durumda. Aynı göstergeler öğretmen açısından da geçerli. Dolayısıyla son 20 yılda eğitime yapılan yatırımlar ciddi şekilde dikkat çekici boyutlara ulaşmış durumdadır” diye konuştu.

HAYIRSEVERLER TARAFINDAN YAPILAN OKULLAR AÇILDI

Bakan Yusuf Tekin, daha sonra AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ve MHP Tekirdağ İl başkanlıklarını ziyaret ederek, buradan Malkara’ya geçti. Malkara ilçesinde Malkara Belkıs Emine Çelik ilkokulu açılış törenine katılan Tekin, ardından Çorlu Necati Perihan Kervancı Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in programına Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül eşlik etti.

TEKİRDAĞ’DA 91 OKUL HALEN YAPILMADI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, daha önce CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un soru önergesine verdiği yanıtta, il genelinde depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan 91 okulun yerine yapılacak okulların çalışmalarının devam ettiğini belirtmiş ve bu okulların bitmesiyle tekli eğitime geçilebileceğini kaydetmişti. Bakan Tekin’in cevabında, bu eğitim öğretim yılında halen faaliyete geçmeyen söz konusu 91 okulun ne zaman yapılacağı ise belirtilmemişti. Habertrak / Serhat Yeşilipek

“DERSLİK STOKUMUZ 2 BUÇUK KAT ARTTI”   BAKAN YUSUF TEKİN TEKİRDAĞ’DA  Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanında deprem güçlendirmeleri nedeniyle okullar yıkılıp yerine yenileri yapılmazken, Tekirdağ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, derslik stokunun 2.5 kat arttığını söyleyerek pembe bir tablo çizdi.  Bakan Tekin, bir dizi ziyaret için Tekirdağ’a geldi. Tekirdağ Valiliği ziyaretiyle […]

15 Ekim 2023 - 14:30