DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.196,00 -0.031
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“Bu seçim İYİ Parti için varoluş seçimi”

İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Barış Bilge ve İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki, teşkilat mensupları ile birlikte Habertrak Gazetesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette 31 Mart yerel seçimleri hakkında İYİ Parti’nin hedefleri konuşuldu.

Seçimin İYİ Parti için önemine değinen İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki; “Adayımız ile birlikte saha çalışmalarına başladık. Bu seçim İYİ Parti için varoluş seçimi. Bu seçimde ilk defa kendi adaylarımızla çıkıyoruz.” diye konuştu.

“GİDİLMEDİK YER BIRAKMAYACAĞIZ”

Süleymanpaşa ve Şarköy’ün belediye başkan adaylarının belirlendiğini açıklayan İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki; “Edirne geçtiğimiz gün Trakya ilçe başkanları toplantısı yapıldı. İstişarelerde bulunduk. Trakya’da talep vardı. Biz de hazırdık. Bunu kendi ilçe yönetimimizle de görüşmüştük. Biz hazırdık. Sonrasında Barış beyle, Şarköy adayı ile mülakat yapıldı. Merkez ilçeden sadece Barış bey vardı. Şarköy’den de sadece Hüseyin beyin talebi vardı. Nihayetinde genel kurul öncesi davet ettiler. Genel Başkanımız kürsüden açıkladı. Trakya’da ilk açıklanan ilçeler bizden oldu. AK Partili Süleymanpaşa ve CHP’li Şarköy ilçeleri açıklanan iki ilçe oldu. Burada genel merkezin bir mesajı da oldu aslında. Ne AK parti için çalışıyoruz ne de CHP için çalışıyoruz denildi. Sadece kendi adaylarımız için çalışıyoruz yani. Bugün itibariyle sahada çalışmalara başladık. İlk önce basın mensupları ile görüşüyoruz. Sonrasında muhtarlarla toplu programlarımız olacak. Kırsal mahalleri gezeceğiz. Gidilmedik yer bırakmayacağız. Başarılı olacağımıza inancımız tam. Süleymanpaşa özelinde hem AK Parti, hem de CHP’ye tepki oyları var. Bu oyları lehimize çevirebilirsek başarılı olacağımıza inanıyoruz. Ondan sonrasında tabi teşkilatımızın ve adayımızın performansı da belirleyici olacak. Biz CHP kaybetti diye, AK Parti kaybetti ve ya kazandı diye üzülüp sevinmeyeceğiz. İYİ Parti kaybettiğinde üzüleceğiz kazandığında sevineceğiz.” İfadelerini kullandı.

“BU SEÇİMİ KAZANABİLECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

İYİ Parti’nin bu seçimde ilk defa kendi adaylarıyla çıktığını söyleyen Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki; “Geldiğimiz noktada bize başvuran başka aday gelmedi. Kulaktan duyma da olsa başka gelen olmadı. Süreci duyurduk. Başka bize gelen olmadı. Ama ondan sonra benim beklentim vardı diyenler olmuş. Ben kırıldım diyenler olmuş. Bunu yeneceğiz. Bunu aşabiliriz. Gerçekten böyle bir lüksümüz yok. Bunları aşacağız. Bu seçim İYİ Parti için varoluş seçimi. Bu seçimde ilk defa kendi adaylarımızla çıkıyoruz. Meclis üyesi adaylarımızın da çok etkili olabileceğini düşünüyoruz. Biz ilçe yönetimini olduğu gibi meclis üyesi yapmıyoruz. Sadece bir tane arkadaşımızın meclis üyeliği talebi oldu. Toplumun değişik kesimlerinden oluşan meclis üyesi listesi hazırlayacağız. Bu seçimi kazanabileceğimize inanıyoruz. CHP’de çok aday var. Bunlar küskün de olabilir. AK Parti Cüneyt Yüksel’den sonra savruk bir görüntü veriyor. Bunları kendi adımıza fırsat olarak görüyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Bülent Kutlutürk

İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Barış Bilge ve İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki, teşkilat mensupları ile birlikte Habertrak Gazetesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette 31 Mart yerel seçimleri hakkında İYİ Parti’nin hedefleri konuşuldu. Seçimin İYİ Parti için önemine değinen İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki; “Adayımız ile birlikte saha çalışmalarına […]

19 Ekim 2023 - 15:45