DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“BU SUÇA HEPİMİZ ORTAĞIZ”

İYİ PARTİ GAZETECİLERE SAHİP ÇIKTI

İYİ PARTİ’DEN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DERSİ

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, tutuklanan genç gazeteciler Serkan Kafkas, Suha Çardaklı ve Batuhan Çolak için basın açıklaması yaptı.

Düzenlenen basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner; ” Türk Milliyetçisi olmak, Türk Milliyetçiliği için paylaşımlarda bulunmak, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımak suçsa, bu suça İYİ Parti teşkilatları olarak hepimiz ortağız. Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ve Muhbir haber sayfasının yöneticisi Süha Çardaklı’nın da içinde bulunduğu 27 kişinin gözaltına alınmış, sonrasında ise ‘Aykırı’ ve ‘Muhabir’in editörleri Furkan Uludağ, Serkan Kafkas, Serdar Sönmez ve Ümit Yasin Perinçek adlı 4 kişi daha gözaltına alınmıştı.

“GAZETECİLİK, GEREKTİĞİNDE HASAN TAHSİN OLABİLMEKTİR”

Tekirdağ Adliyesi önünde partililerle birlikte yapılan basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner; “Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru Türk Milliyetçiliğine yönelik yeni bir saldırı daha geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk Milliyetçiliği, 2023’te, iktidarın yol açığı sığınmacı dalgasına karşı Türk Milleti’ni bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Bu topraklarda gazetecilik, gerektiğinde Hasan Tahsin olup en önde atılmayı gerektirmektedir. Nitekim gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de bu sorumluluğu alarak ileri atılmıştır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi saçları kazıtılmış, sağlık hakkından mahkûm bırakılmışlardır. Bu kasıtlı ve art niyetli saldırı dalgasının sonucunda, dava dosyasına, söylemekten utanç duyacağımız “gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi girmiştir. Dosyada delil diye yer alan “Şehitler ölmez vatan bölünmez” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.” şeklinde konuştu.

“BU SUÇA İYİ PARTİ TEŞKİLATLARI OLARAK HEPİMİZ ORTAĞIZ”

 

“”Şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımak suçsa, bu suça İYİ Parti teşkilatları olarak hepimiz ortağız” diyen İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner; “Türk Milliyetçisi olmak, Türk Milliyetçiliği için paylaşımlarda bulunmak, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımak suçsa, bu suça İYİ Parti teşkilatları olarak hepimiz ortağız. Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan, posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar, hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk Milliyetçiliğini yeniden mahkum etmeye çalışacaksa, buradan duyuruyoruz ki karşısında dimdik İYİ Parti teşkilatını bulacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk Milleti’nin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen temel görevdir. Temelinde yabancı düşmanlığı bulunmayan, soy ırkçılığıyla alakası olmayan, başta Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Ziya Gökalp’lerden Erol Güngör’lere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk Milliyetçiliğini koruma vazifesini, İYİ Parti olarak her zaman üstleneceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Türk Milliyetçiliğini mahkûm etmeye çalışan mihraklara geçit vermeyeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın açıklamasına İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı Barış Bilge ve İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki ve partililer katıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

İYİ PARTİ GAZETECİLERE SAHİP ÇIKTI İYİ PARTİ’DEN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DERSİ İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, tutuklanan genç gazeteciler Serkan Kafkas, Suha Çardaklı ve Batuhan Çolak için basın açıklaması yaptı. Düzenlenen basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner; ” Türk Milliyetçisi olmak, Türk Milliyetçiliği için paylaşımlarda bulunmak, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımak […]

25 Ekim 2023 - 15:30